Günden güne popülerliğini arttırarak, video oyunu dünyasının adını en çok duyuran oyunlarından birisi haline gelen Fortnite, hareketli bir biçimde ilerleyişine devam ediyor. Battle Royale modundaki rekabette, 3. sezonunun etkinliklerini sürdüren oyunun geliştiricisi Epic Games tarafından, ilgi çekici bir paylaşım geldi. Oyunun resmi Twitter hesabı aracılığıyla yapılan paylaşımda; Fortnite: Battle Royale için 4. sezonun yaklaştığı işaret ediliyor fakat biraz farklı bir tasarımla bu paylaşım gerçekleşiyor. Çok yakında, ibaresi kullanılarak yapılan 4. sezon duyurusu; görsel anlamda ilgi çekerken, söylenti halindeki süper kahraman eklentilerini de bir şekilde doğrular nitelikte.

Fortnite: Battle Royale

Yazımızın en alt kısmından görebileceğiniz üzere, Fortnite resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, süper kahramanların gelişinin altı çiziliyor gibi bir izlenim ediniliyor. Turuncu tonlardaki süper kahraman resimlerinin kullanıldığı paylaşımda; izini bırak, yazısı dikkat çekiyor. Bu yazıya, yukarıda da belirttiğimiz gibi oyunun 4. sezon girişinin çok yakında olduğu ifadesi ekleniyor. Peki, 4. sezon başlangıcının en büyük farklılığı ne olacak, diye sorulduğunda; yine yapılan Twitter paylaşımının görselini delil olarak gösterebiliriz. Bazı soru işaretlerinin hala varlığını devam ettirmesiyle birlikte, süper kahramanlarının oyuna ekleneceğini, artık kesin olarak kabul edebiliriz, diyebiliyoruz.

Fortnite: Battle Royale için yapılan paylaşım, ilgi uyandırıyor

Yapılan duyuruyla birlikte, başka bir bilgilendirmenin yapılmadığının altını çizelim. Anladığımız nokta, oyuna eklenen süper kahramanlar olacağı. Bu süper kahramanlara dair yeniliklerin, oyuna eklenip eklenmeyeceğini ise henüz bilmiyoruz. Görselde dikkat çeken bir kısım da, süper kahraman resimlerinin içerisine alan şekil. Bu şekil için de bir meteor içerisinde bulunan resimleri, farklı anlamlarda da yorumlayabiliriz. Kısaca, oluşan tüm soru işaretleri, sadece görsel ve yazılı ifadeden ibaret ama bazı tahminlerin oluştuğu gerçeğini de göz ardı edemiyoruz. Oyunun Battle Royale moduna dair gelecek farklılıklar işaret edilebileceği gibi bazı olasılıklar da Dünya’yı Kurtar moduna gelecek yeniliklerin olabileceğini gösteriyor.

Her ne olursa olsun, Fortnite: Battle Royale oyununun 3. sezonunun bitime yaklaştığı ve 4. sezonun başlamasına kısa süre kaldığı biliniyor. Sezon 4’ün başlangıç tarihi henüz açıklanmasa da 3. sezonun 30 Nisan 2018 tarihinde sona ereceği planlanmıştı. Oyunun yeni sezonuyla ilgili bilgiler netleştikçe aktarmaya devam edeceğimizi ekleyelim. Oyunun PC, PlayStation 4, Xbox One, Mac ve iOS platformlarında oynanabilir durumda olduğunu hatırlatalım. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan duyuruyu ve görseli, haberimizin en alt kısmından görebilirsiniz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster