Geçtiğimiz günlerde duyurulan Battlefield V, sonunda ülkemizde satılmaya başladı. Tabii bu satışın başlaması ile oyunun Türkiye fiyatını da öğrenmiş olduk. PlayStation Store, Microsoft Store ve Origin üzerinden aldığımız rakamlara göre, aslında Battlefield 5 oyununun fiyatı da pek şaşılacak seviyede değil. Dilerseniz oyunun fiyatlarına ve ön sipariş hediyelerine haberimizin devamından göz atalım. İlk paragrafımızda pek yer kalmadı da.

Battlefield 5

Öncelikle PlayStation 4 kullanıcılarına haber verelim. PlayStation Store üzerinden aldığımız verilere göre Battlefield V – Standart Sürüm, 270 TL fiyat etiketi ile satılıyor. Battlefield V – Deluxe Sürüm ise 320 TL olarak görünüyor. Xbox One ve Windows 10 sahipleri için ise Microsoft Store üzerinde bu video oyunu Battlefield V – Standart Sürüm olarak 240 TL fiyat etiketi ile satılıyor. Evet, oyunun bu sürümü, PlayStation 4 sürümünden ucuz çünkü Microsoft Store üzerinde bahsettiğimiz ürün, indirimli bir fiyat ile satılıyor. İndirim kalktığı an Microsoft Store üzerinde de Battlefield V – Standart Sürüm, 270 TL oluyor.

Yine Microsoft Store üzerinde Battlefield V – Deluxe Sürüm de satılmakta. Bu sürüm de 300 TL ve yine bir indirim söz konusu. İndirim kalktığı zaman ise oyunun fiyatı 330 TL oluyor. Son olarak Origin platformundan bahsedelim. Eğer oyunu bu platform üzerinden alacaksanız, yandınız. Çünkü Origin, TL desteği vermiyor, oyunlar Euro üzerinden satılıyor. Battlefield 5 oyununun normal sürümü bu platormda 60 Euro. Oyunun özel sürümü ise 80 Euro. Yani, 333 TL ve 444 TL. Peki, bir oyuna bu kadar para verdikten sonra ön sipariş hediyesi olarak ne alacağız?

Battlefield 5 için düşünülmüş olan ön sipariş hediyeleri

Eğer bahsetmiş olduğumuz video oyununa ön sipariş vermek isterseniz, daha doğrusu oyunun standart sürümüne ön sipariş vermek isterseniz, birkaç hediyenin sahibi oluyorsunuz. Bu hediyeler ise açık beta sürecine erken erişim ve 5 adet Battlefield 1 silahına anında erişim olarak geçiyor.

Eğer oyunun Deluxe sürümüne ön sipariş vermek isterseniz de yine aynı şekilde açık beta sürecine erken erişim ve 5 adet Battlefield 1 silahına sahip olabiliyorsunuz. Fakat bu hediyelerin haricinde direkt olarak ana oyuna da erken erişim sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca 5 farklı Hava İndirme setine de sahip oluyorsunuz. Tüm bunların haricinde, Özel Görevler ve Başlangıç Görevleri de sizler için açılıyor. Son olarak, Hava Köprüsü ile 20 adet Haftalık özelleştirme ögesi ve Özel Asker Seti de oyuncuları bu sürümde bekliyor.

Etiketler: