Battlefield V, geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtıldı. Bu tanıtım sırasında oyun hakkında birçok farklı bilgi verildi. Yalnız bu verilen bilgilerin arasında hiçbir Battle Royale modu işareti bulunmuyordu. Bu duruma da oyuncular oldukça şaşırdı. Çünkü Call of Duty: Black Ops IIII, karşımıza Battle Royale ile gelecek. Aynı adımın Battlefield 5 oyunu ile atılması da bekleniyordu. Anlaşılan bu adım yine de atılacak.

Battlefield 5

Battlefield 5 içerisinde Battle Royale modu olabilir mi?

Eurogamer ile DICE arasında Battlefield V hakkında bir röportaj gerçekleştirildi. Bu röportaj içerisinde de oyuna gelecek muhtemel bir Battle Royale modundan bahsedildi. DICE ekibi, Battlefield 5 ile bahsetmiş olduğumuz oyun modunun birbirine çok yakıştığını söyledi ve muhtemelen EA Play 2018 veya E3 2018 sırasında bu modun duyurusunu alabileceğiz.

Tabii tüm bunlar bizim düşüncemiz, DICE çalışanları Battle Royale modu hakkında sürekli olarak net bir şey söylemekten kaçındı. EA Play 2018 sırasında Battlefield V oyununun çoklu oyuncu modu resmi olarak gösterilecek ama bu gösterimde Battle Royale modu gösterilir mi, pek bilemiyoruz. Çünkü EA ve DICE, sunumda gerçekleşebilecek bir sürprizden hiç bahsetmedi. Bu yüzden bizim için de bir şey söylemek zor.

Eğer Battlefield 5 için Battle Royale modu gelirse, bize soracak olursanız oyun hazır. Oyunda 64 oyuncu desteği halihazırda var; araçlar, botlar, uçaklar ve helikopterler de var. Ayrıca Battlefield V içerisinde karakter ve silah özelleştirmesinin çok önemli olacağı açıklanmıştı. Bu sistem ile Battle Royale modu da rahatlıkla birleştirilebilir. EA ve DICE ekiplerinin neler yapacağını gerçekten çok merak ediyoruz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster