İnternet çok ilginç bir ortam. Bu ortamı ilginç yapan durumlardan bir tanesi de, insanların sürekli olarak çelişen yorumları. Bu durumun bir örneğini de Battlefield V oyununun duyurusu ile gördük. Çünkü Battlefield 5 oyununun duyurusunda kadın karakterler gösterildi ve bu durum, oyuncuları ciddi anlamda sinirlendirdi. Çünkü İkinci Dünya Savaşı temalı bir video oyununda kadın karakterlerin bulunması, oyun deneyimimizi bozuyormuş. Pardon, Battlefield 1 için de aynı şey söylenmişti ve oyunun ikinci gününde at üstünde alev sıkar silah ile 5 oyuncu dolaşıyordu. Şimdi, bu oyun deneyimimizi bozmuyor mu?

Battlefield 5

Battlefield 5 bu durumdan olumsuz etkilenebilir mi?

Bahsetmiş olduğumuz bu durum yüzünden, Twitter üzerinde #NotMyBattlefield şeklinde bir kampanya başladı. Oyuncular, EA ve DICE ekiplerinin, politikalar yüzünden gerçekçilikten vazgeçmiş olmasına sinirlendi. DICE ise bu konuda çok kısa bir açıklama yaptı ve oyunları, eğlenebilmek için yaptıklarını belirtti. Ekip, gerçekçilikten ziyade öncelikle oyunumuzun eğlenceli olmasını tercih ederiz, dedi özetle. Bu konuda kendilerine hak vermek lazım. Sonuçta bu bir video oyunu ve öncelikle bu oyunun eğlenceli olması lazım.

Battlefield 1 oyununda da aynı olaylar yaşanmıştı ve bu yüzden birçok farklı oyuncu, Birinci Dünya Savaşı temalı o video oyununu oynamamıştı. Muhtemelen aynı durum, Battlefield V ile de yaşanacak gibi görünüyor ama bize soracak olursanız, yaşanan bu durum oldukça gereksiz. Adı üstünde, bunlar birer video oyunu ve temelinde eğlenceli olması gerekiyor, gerçekçi değil. Tabii ki oyuncuların, oyunda istemediği bir şeyle karşılaşması, insanların eğlencesini alabilir ama burada kimse eğlenceden bahsetmiyor. Herkes gerçeklik peşinde.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster