Battlefield V, geçtiğimiz gece duyuruldu ve DICE, benzersiz özellikler ile oyuncuların karşısına çıktı. Tabii tüm özellikler o kadar benzersiz değildi. Mesela eşli oyuncu modu. EA ve DICE, Battlefield 5 için eşli oyuncu modunu duyurdu. Bu mod, 4 kişi olarak oynanabilecek ve adı Combined Arms olacak. Tabii EA ve DICE ekipleri, bu tipteki eşli oyuncu modlarına alışık olduğu için de güzel bir iş çıkartıyor olabilirler.

Battlefield 5

Combined Arms ve Fortifications, Battlefield 5 deneyimini zenginleştirecek

Ekipten gelen açıklamaya göre Battlefield V içerisindeki Combined Arms modu, temelinde oyunculara rastgele hikaye oluşturan bir mod olacak. Bu çoklu oyuncu modu hakkında henüz çok fazla bilgiye sahip değiliz ama açıklamalara bakacak olursak, bu mod içerisinde, oyunun tekli oyuncu modundan ve çoklu oyuncu modundan alınan görevler bulunacak. Görevler, oyunculara rastgele bir sırayla verilecek. Oyuncular ise bu görevleri, farklı şekillerde, arkadaşları ile deneyimleyebilecek.

Tabii Battlefield 5 içerisinde Combined Arms haricinde, bir de çoklu oyuncu modu için Fortifications özelliği olacak. Fortifications sayesinde oyuncular, zaten adından da anlayabileceğiniz gibi, binaları ve diğer yapıları güçlendirebilecek. Yollara veya diğer her yere barikatlar kurabilecek. Oyun içerisindeki tüm karakterler, tüm oyuncular, her zaman bu Fortifications özelliğine ulaşabilecek. Herhangi bir sınırlama olmayacak.

Yapılan açıklamalara göre Fortifications ile oyuncular, defans noktaları oluşturabilecek. Bu sistem, genel olarak destek sınıfı üzerinde bulunacak ama dediğimiz gibi, temelde tüm sınıflar bu özelliği kullanacak. Yine de oyunun mekaniklerine göre destek sınıfının Fortifications ile ilgilenmesi, diğer sınıfların da bu sisteme destek olması gerekiyor.

Oyunda yapılan Fortifications değişikliği ile önemli bir sistem de değişecek. Mesela, artık oyundaki herkes, arkadaşlarını canlandırabilecek. Yani, zorunlu olarak destek sınıfı olmanız gerekmeyecek. Fakat artık oyuncular, takımındaki herkesi iyileştiremeyecek. Sadece kendi grubunuzda olan oyuncuları iyileştirebileceksiniz. Ayrıca oyuncular yerde yatan oyuncularını, güvenli bir yere de taşıyabilecek.

Etiketler: