Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Battlefield V, harika bir tanıtım yayını eşliğinde gösterildi

Topyekun savaş denildiğinde ilk akla gelen FPS serilerinden Battlefield için, 2018 senesinde nasıl bir yol izleneceği sonunda resmi olarak belli oldu. Hazırlanan tanıtım etkinliği kapsamında, merak edilen pek çok unsur gün yüzüne çıktı. EA bünyesindeki DICE ekibi tarafından geliştirilen oyunun bu yıl ki temasını, tahmin edildiği üzere 2. Dünya Savaşı oluşturuyor. Bir nevi 1. Dünya Savaşı’nı konu alan, serinin bir önceki oyunun devamı niteliğinde karşımıza çıkacak olan Battefield V, iyi yapılanın devamı fakat geliştirilmiş hali niteliğinde bir oyun görüntüsü çiziyor. Nihayetinde beklediğimiz tanıtım etkinliği vasıtasıyla, Battlefield 5 oyunda bizleri nelerin beklediğini, yeni eklenen pek çok yeniliği, keyifle gördüğümüzü belirterek, yeni oyunun detaylarına geçelim.

Battlefield 5 harika tanıtım yayını eşliğinde gösterildi

Battlefield V yine milyonları peşinden koşturacak gibi görülüyor

Öncelikle yeni oyundaki temanın 2. Dünya Savaşı olacağını hatırlatalım. Dolayısıyla oyun; Britanya ve Almanya arasındaki ana mücadeleye sahne olacak. Çok oyunculu oyun modunda pek çok yenilikler olduğu belirtildi. Bunların en önemlisi ise çok oyunculu yenilenmiş Grand Operations modu olarak gösterilebilir. Bir diğer yenilik de, eşli oyunculu olarak Combined Arms modunun geleceği açıklandı. Tek kişilik oyun modlarının da devam ettiğini belirtelim. 2. Dünya Savaşı’na dair savaş hikayelerinin yer alacağı bölümlerde kadın karakterleri de sık sık göreceğiz. Ayrıca bu tek kişilik bölümlerden bir tanesinin Norveç bölgesinde geçeceğini ve genç bir kız karakteri canlandıracağımızı ekleyelim.

Oynanış baktığımızda yine önemli yeniliklerin varlığını görüyoruz. İkonik uçaklar, tanklar ve gizli silahlar oyuna damgasını vuracak. Battlefield 1’deki Bohemondların yerini özel savaş silahlarının alacağı açıklandı. Öte yandan Battlefield 5 oyununda yeni savunma stratejilerinin bulunacağını söyleyelim. Bu özellik kapsamında savaş alanında cephelerin kurulacağını, yıkılan binaların tamir edileceğini öğrendik. En önemli yeniliklerden bir tanesinin de The Company başlığı altında verildiğini belirtelim. Buna göre oyundaki karakterler tamamen özelleştirilebilecek. Yapılacak özellikler de genel anlamıyla görünüş odaklı olacak.

Battlefield 5, Pay 2 Win olmayacak

Battlefield V ile mikro ödeme konusuna da değinildiğini belirtelim. DICE ekibi tarafından oyunun kesinlikle Pay 2 Win olmayacağı açıklandı. Muhtemelen ganimet kutuları bulunsa da bunların kozmetik içerikli olacağı söyleniyor. Ayrıca Preminum Pass özelliği olmayacak ama ana oyun sürekli olarak güncellemelerle desteklenecek. Ücretsiz olacak bu güncellemelerle yeni içeriklere ulaşılacak. Kasım 2018’de ilk büyük içerik güncellemesi olan Fall of Europe sunulacak. Battlefield V: Tides of War içeriğinden de bahsedelim. Bu içerik bünyesinde; sürekli yeni cepheler eklenecek ve yeni savaşlar olacak, oyuncu toplulukları birleşecek.

Tanıtım etkinliğinden görüldüğü kadarıyla; giriş kısmında da belirttiğimiz üzere, büyük beğeni toplayan ve geniş kitlelerce oynanmaya değer bulunan Battlefield 1 oyununun devamı niteliğine bir yapımla karşı karşıyayız. Tabii bir hayli yenilik ellenerek hem serinin hayranları hem de yenilik isteyenler düşünülerek içeriklerin hazırlandığını görüyoruz. Yayımlanan videoya gelirsek gerçekten heyecan oluşturduğunu söyleyebiliriz. Sinematik görüntülerden oynanış bölümlerine harika bir biçimde geçen videoyu, hemen alt kısımdan doyasıya seyredebilirsiniz.

Bir sene Battlefield, diğer sene Star Wars Battlefront serisi ile yoluna devam eden EA ve DICE cephelerinin, 2018 için hazırladıkları yapımı da ucundan bucağından görmüş olduk. Bahsettiğimiz tanıtım videosunu haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz. Battlefield 5; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 19 Ekim 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Çok oyunculu oynanışı da EA Play 2018 sırasında bol bol görebileceğimizi hatırlatalım. Ayrıca oyun için açık beta düzenleneceğini ve ön sipariş veren kullanıcıların, önceden bu deneme sürecine katılacaklarını ekleyelim.

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir