Yarın, Türkiye saati ile 23:00’da Battlefield V oyununun resmi tanıtımı gerçekleştirilecek. Bu tanıtım sayede oyunun ilk bilgilerini öğreneceğiz, ilk görüntülerine şahitlik edeceğiz. Şimdi, bir de bu işin sosyal medya tarafı var. EA, sosyal medya kanallarını iyi kullanabilmek adına birçok farklı platform üzerinden etkinlik oluşturuyor, “Battlefield 5 tanıtım etkinliğine katılmayı düşünüyor musunuz?” diyor. İşte bu etkinliklerden bir tanesi de PlayStation Network üzerinde oluşturuldu. Bu etkinliği hangi sosyal medya sorumlusu oluşturdu, bilmiyoruz ama kurulumu yaparken yanlış bir adım attı ve oyun daha duyurulmadan, oyunun ana görselini, etkinliği arkaplanı olarak kullandı.

Battlefield 5

Battlefield 5 oyununun teması neredeyse kesinleşti

Bahsetmiş olduğumuz bu görseli, hemen yukarıdan sizler de görüyorsunuz. Bu görsel ile birlikte aslında Battlefield V hakkındaki birçok farklı şey onaylanmış oluyor. Öncelikle görselin geneline bakacak olursak, bir İkinci Dünya Savaşı teması görüyoruz ama bize bu temayı, karakterin elindeki silahlar daha net gösteriyor. Çünkü görseldeki karakter, M1911 ve M1 Carbine silahlarını tutuyor. Bu silahlar da İkinci Dünya Savaşı döneminin ikonik silahlarından bazıları tabii. Böylece de oyunun hangi temaya sahip olacağını öğrendik. Tabii yine de oyunun resmi duyurusunu görmekte fayda var. Bakarsınız EA ve DICE ters köşe yapar.

Bu noktada söylemek gerekir ki, M1911 ve M1 Carbine isimli silahlar Vietnam savaşında da kullanılmıştı. Ayrıca Battlefield V, her ne kadar orijinal olarak Battlefield 5 demek olsa da, Battlefield Vietnam ismine de dönüşebilir ki geçmiş söylentilerde, oyunun Vietnam Savaşı temasına sahip olabileceği de söyleniyordu. Yalnız bu söylentilerde, 2018’deki oyunun İkinci Dünya Savaşı temasına sahip olacağı, 2020 senesindeki oyunun Vietnam Savaşı temasına sahip olacağı belirtiliyordu. Yani, kafalar karışık.

Etiketler: