2018 senesinde çıkacak olan yeni bir Battlefield olduğunu resmi olarak biliyoruz. Ayrıca bu oyunun E3 2018 ve EA Play 2018 sırasında gösterileceğini de biliyoruz. Bilmediğimiz bir şey ise bugün ortaya çıktı. Battlefield 1 içerisinde bir gönderme bulundu ve bu gönderme, oyuncuları resmi EA internet sitesindeki bir bağlantıya götürdü. Bu bağlantıda ise sadece bir tarih bulunuyor. Bu tarihi ise 23 Mayıs 2018 olarak görünüyor. Tarihin altında da sadece Battlefield yazıyor. Peki, sizce bu internet sitesi ne için hazırlanmış olabilir? Tabii ki bu sene çıkacak olan yeni video oyunu için!

Battlefield V

Bahsetmiş olduğumuz internet sitesinde oldukça ilginç bilgiler de bulunuyor. Çünkü bahsettiğimiz sayfanın adı, “Never Be the Same” olarak karşımıza çıkıyor. Yani Türkçe anlamı ile, “Asla Aynı Olma” yazıyor. Bu da muhtemelen serinin bu sene çıkacak olan oyununun sloganı olacak.

Tüm bunlar demek oluyor ki, EA ekibi bahsettiğimiz serinin yeni oyununu çok kısa bir video ile 23 Mayıs 2018 tarihinde oyunculara gösterecek. Ardından da E3 2018 sırasında tam duyuru gerçekleştirilecek. Aynı strateji, 2016 senesinde çıkmış olan seriye ait video oyunu için de kullanılmıştı. Bu yüzden, bu sene de aynı strateji uygulanırsa, hiç şaşırmayacağız.

Yeni Battlefield oyunu hakkında oyuncular ne düşünüyor?

Ortaya çıkan tüm bu bilgiler ardından Reddit ve ResetEra gibi platformlardaki oyuncular da, “Never Be the Same” sloganına takıldı. Birçok oyuncuya göre bu slogan, oyunda bir Battle Royale modunun olacağını işaret ediyor. Çünkü bu oyun modu, klasik deneyime oldukça uzak olan bir mod ve bu yüzden EA, Battle Royale modunu bu şekilde tanıtmaya hazırlanıyor olabilir.

Başka internet kullanıcıları ise, bunun EA ekibinin söylentilere bir cevap vermesi olarak algılıyor. Hatırlayacağınız üzere bu sene çıkacak olan Battlefield oyunu hakkında daha önce birkaç söylenti ortaya çıkmıştı. Bu söylentilere göre, bu senenin oyunu ya İkinci Dünya Savaşı temalı olacaktı, ya da Vietnam Savaşı temalı Bad Company 3 olacaktı. İşte EA ekibi de, bu iki temadan daha farklı bir şey kullandığı için, “Never Be the Same” sloganını kullanıyor olabilir.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster