Battlefield isimli FPS oyunu serisi ile ünlü olan EA isimli dağıtımcı şirketi, yayımladığı yeni mali raporlarda birçok video oyunundan ve video oyunu serisinden bahsetti. Bahsedilen bu serilerden ilki ise tabii ki Battlefield oldu. Şirketten gelen ilk açıklamalara göre FIFA, Battlefield ve The Sims serisi rekor rakamlara ulaştı. Bu rekor rakamlardan, bahsettiğimiz FPS oyununa ait olan dilim ise 54 milyon oyuncu idi. Yani evet, bahsetmiş olduğumuz FPS serisini bugüne kadar 54 milyon oyuncu oynadı.

Battlefield 1: They Shall Not Pass

Tabii bahsedilen tek video oyunu serisi Battlefield de değildi. Ekip genel olarak EA Sports oyunlarından da bahsetti. Bu markanın oyunları hakkında yapılan açıklamalara göre tüm EA Sports oyunları toplamda 90 milyon oyuncuya ev sahipliği yaptı. Tabii bu spor oyunu serilerinin son piyasaya sürülen oyunları da unutulmadı. Açıklamalara göre FIFA 18 ve Madden NFL 18 isimli video oyunları, 18 milyon oyuncuya ev sahipliği yaparken, yıldan yıla karşılaştırmalara göre kendi performanslarını da %75 kadar arttırdılar.

The Sims ile Battlefield yarışıyor

Şimdi size küçük bir not düşelim. Yazımızın bu noktasına kadar verdiğimiz istatistikler ve rakamlar, PC ve konsollar üzerindeki oyuncuları kapsıyordu. Şimdi vereceğimiz istatistikler ise PC, konsol ve mobil kullanıcıları kapsıyor: Yapılan son açıklamalara göre ise The Sims serisi, toplamda 80 milyon oyuncuya ev sahipliği yaptı. Evet, The Sims ile ünlü FPS serisi adeta yarışıyor ama The Sims serisinin mobil platformlarda ücretsiz olduğunu unutmayalım lütfen.

Etiketler:

,