Battlefield markası, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı yeni bir paylaşım ile birçok FPS oyuncusunu heyecanlandırdı. Seriye ait yeni oyunun zaten 23 Mayıs 2018 tarihinde tanıtılacağını biliyorduk. Twitter üzerinden yapılan paylaşım, bizlere bu bilgiyi doğruladı ve üzerine oyunun resmi adını da gösterdi. Yapılan açıklamalara göre oyunun adı Battlefield V olacak. Oyunun ismindeki V ise neyi belirtiyor, bilemiyoruz. Belki 5’dir, belki Vietnam, belki de çok farklı bir şey.

Battlefield V

Acaba Battlefield V, neye benzeyecek?

Şimdilik hiç kimse bu oyunun neye benzeyeceğini bilmiyor ama geçmiş söylentilere bakarsak, bu video oyunu İkinci Dünya Savaşı temasına sahip olacak. Ayrıca, son birkaç haftadır Battlefield 1 içerisinde dönen bazı göndermelere de bakacak olursak, yeni oyunun İkinci Dünya Savaşı dönemini işaretlediğini görebiliyoruz.

Bize soracak olursanız ise, oyun için yayımlanmış bu ilk yeni resmi görsel, biraz daha modern zamanları andırdı bize. Belki Battlefield Hardline’ın geçtiği dönemlerin biraz geçmişi veya geleceği diyebiliriz. Yine de serinin yeni oyununun neye benzediğini tam olarak 23 Mayıs 2018 tarihinde öğreneceğiz. Oyunun tanıtım etkinliği bir canlı yayın ile verilecek ve bu canlı yayın, Türkiye saati ile 23:00 olacak.

Peki, önümüzdeki günlerde duyurulacak olan bu oyun hakkında sizin herhangi bir fikriniz var mı? Serinin yeni oyunu sizce İkinci Dünya Savaşı döneminde geçip, bir önceki oyun ile uyum mu sağlayacak? Yoksa daha farklı bir zamana mı yolculuk edeceğiz?

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster