Twitter üzerindeki resmi Battlefield hesabı, serinin yeni oyununa ait ilk görüntüleri yayımladı. Battlefield V veya Battlefield 5 olarak adlandırabileceğimiz bu oyunun ilk görüntüleri, tahmin ettiğiniz kadar uzun değil ne yazık ki. Sadece birkaç saniyeliğine oyun içi bir görüntü görüyoruz. Fakat bu görüntü, bize oyunun İkinci Dünya Savaşı temasını ele aldığını rahatlıkla gösterebiliyor. Dilerseniz bu görüntülerden daha detaylı bahsetmeye devam edelim.

Battlefield 5

Battlefield 5 ile İkinci Dünya Savaşı temasına hazır olun

Öncelikle söylemek gerekir ki, bahsettiğimiz bu görüntüleri yazımızın en altından sizler de izleyebilirsiniz. Bu görüntüler, aslında 23 Mayıs 2018 tarihinde tam tanıtımı yapılacak olan Battlefield V oyunu için küçük bir reklam. Görüntüler, direkt olarak Xbox logosu ile başlıyor. Bu da, EA, DICE, Xbox ve Microsoft ekipleri arasındaki anlaşmanın devam ettiğini bizlere gösteriyor. Bu logodan sonra da asıl mevzu başlıyor.

Tanıtım videosunda sadece birkaç saniyeliğine bir karakter ve oyunun arayüzünü görüyoruz. Bu karakter, sakallı bir erkek ve İkinci Dünya Savaşı temalı bir gözlük tutuyor kafasında. Ayrıca oyunun arayüzüne baktığımız zaman da videonun çekildiği anda Almanya ve Britanya arasında bir savaş yaşandığını görüyoruz ki bu da İkinci Dünya Savaşı dönemine ait bir durum.

Oyuncular ise ne yazık ki bu durumdan hiç memnun değil. Paylaşılan Twitter gönderisindeki yorumlara baktığımız zaman, oyuncuların İkinci Dünya Savaşı yerine modern bir savaşı konu alan bir Battlefield oyunu istediğini görüyoruz. Tabii EA ve DICE belli ki bu yolu takip etmiyor. Bakalım oyun duyurulduğu zaman, ekip nasıl bir tepki ile karşılaşacak?

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster