Çıkışıyla birlikte özellikle askeri FPS türü oyunlardaki rekabete yeni bir boyut getiren ve adından uzun süre söz ettiren Battlefield 1, yenilikleriyle sayesinde bir şekilde gündemde kalmayı sürdürüyor. Serinin 2018 yılında çıkacak olan yeni oyunu hakkında söylentiler gelmeye devam ederken, çıkışı üzerinden uzun süre geçmesine rağmen Battlefield 1 için çalışılmaya ara verilmediğini görüyoruz. EA ve geliştirici DICE ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre; oyuna eklenti paketleriyle gelen bir harita, tüm oyuncular için ücretsiz hale geliyor. Ayrıca, bir yeni oyun modunun da yakında oyuncuların beğenisine sunulacağını belirtilirken, haberimizin devamında detaylara ulaşabileceğinizi hatırlatalım.

Battlefield 1 için ücretsiz harita ve yeni bir oyun modu geliyor

Öncelikle yanlış anlaşılmaları engellemek adına belirtelim; ücretsiz haritaya erişim imkanı, Battlefield 1 oyununa sahip olan ama şimdiye kadar They Shall Not Pass eklenti paketi almayan oyuncuları ilgilendiriyor. Ücretsiz erişime açılacak olan Rupture haritasının da They Shall Not Pass isimli ilk eklenti paketinin içeriğinde bulunduğunu hatırlatalım. Fransa temalı ve 6 haritayı oyuna kazandıran bu eklenti paketine sahip olan oyuncular için bir yenilik ifade etmediğinin altını çizelim. Sadece ana oyuna sahip oyuncular için ise gelincik tarlalarıyla kaplı ve oldukça hareketli mücadelelere sahne olan haritanın erişime açılmasının iyi bir gelişme olduğunu belirtelim.

Battlefield 1, Şok Operasyonlar moduna kavuşuyor

Bir ikinci haberimiz de oyuna eklenecek yeni bir oyun moduyla ilgili olacak. Çok uzun süren ve oyunculara bir hayli vakit kaybettiren Operasyonlar modunun biraz daha kısaltılmış bir çeşidi geliyor. Şok Operasyonlar ismini alacak olan bu yeni mod, Operasyonlar gibi birden fazla değil, yalnızca tek bir haritayı kapsayacak. İşleyişi aynı şekilde, takım savunması ve hücumu tarzında olacak. Böylelikle Operasyonlar modunu, vakit darlığından ötürü oynayamayan oyuncular, yeni bir alternatif kazanacak. Şok operasyonlar modunun, oyuna ekleniş tarihiyle ilgili bir açıklama olmamasına rağmen, Haziran 2018 tarihine kadar oyunculara sunulması bekleniyor.

Oyuna eklenecek yeni oyun modu olan Şok Operasyonlar’ın; 40 oyuncuya kadar destekleneceğini de belirtelim. Tek bir haritada yapılacak mücadelelere izin vereceğini belirttiğimiz oyun modunun, hangi haritalarda oynanabileceği bilgilerini de verelim. Şok Operasyonlar modu;  Giant’s Shadow, Prise de Tahure, Lupkow Geçidi, Zeebrugge ve Somme Nehri haritalarında oynanabilecek. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilir durumdaki Battlefield 1; serinin bir sonraki oyunu gelinceye kadar, hazırlanan yenilikleriyle, oyuncuları idare ettirecek gibi görünüyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster