Son zamanlarda yine Call of Duty: Black Ops IIII hakkında bolca söylenti haber almaya başladık. Ortaya yeni çıkan söylentiler ise bu oyunun direkt olarak çoklu oyunculu modu hakkında. Sizlere daha önce bu oyunda bir zombi modunun, çoklu oyuncu modunun ve ayrıca Battle Royale modunun olacağını belirtmiştik. Zombi modu ve Battle Royale modları az çok tahmin ediliyor ama herkes Call of Duty Black Ops 4 ile gelecek çoklu oyuncu modunu, klasik bir mod olarak düşünüyordu. İşte ortaya çıkan söylentilere göre bu mod, hiç de klasik olmayacak. Aksine, seride büyük bir değişikliğe gidilecek.

Call of Duty Black Ops 4

Call of Duty Black Ops 4 çoklu oyuncu modu tam bir kaos içinde

Söylentilere göre Call of Duty: Black Ops IIII oyununun çoklu oyuncu modu, Overwatch oyununa benzer olacak. Aslında bu duruma çok fazla şaşırmamak lazım çünkü Black Ops serisinin üçüncü video oyunu ile sınıf bazlı karakterler ile tanışmıştık. Oyundaki her karakterin farklı yetenekleri bulunuyordu. İşte söylentilere göre geliştirici ekip, bu sistemi daha da ileriye itecek ve Overwatch ve LawBreakers benzeri bir çoklu oyuncu modu ortaya çıkacak. Oyuncular, hem ayakları yere basan bir deneyim yaşayacak, hem de farklı hareket sistemleri olacak. Yine, aynı Overwatch oyunu gibi yani.

Söylentilere göre, bahsettiğimiz yeni çoklu oyuncu modu, birkaç gün önce test aşamasına sunuldu ve ekipte hiç kimse bu moddan memnun olmadı. Buna karşılık, oyunun geliştirici ekibi bu modu geliştirmeye devam ediyor. Söylentilere göre bu çoklu oyuncu modunda Perk sistemi tamamen silindi ve oyunun yerine 2 farklı Kill Streak sistemi eklendi. Bu sistemlerden birini hepimiz biliyoruz, klasik sistem. Bu değişmedi. Yeni sistem ise oyuncuların direkt olarak hareket kabiliyetini değiştiren bir yapıya sahip. Detayları ise net olarak bilinmiyor.

Bahsettiğimiz tüm sistemler, dediğimiz gibi test sürecinde hiç beğenilmedi. Buna rağmen geliştirici ekip, bu sistemleri daha azaltılmış bir şekilde kullanmaya devam ediyor. Bahsettiğimiz söylentiler ise şu an Call of Duty: Black Ops IIII oyununun çoklu oyuncu modunun geliştirilme sürecinin tam bir kaos içerisinde gerçekleştiği bilgisi ile son buluyor.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster