CharlieIntel, Kotaku ve Polygon cephelerinden gelen raporlara göre bu sene çıkacak olan Call of Duty: Black Ops IIII oyunu içerisinde ne yazık ki senaryo modu bulunmayacak. Activision ve geliştirici ekip, senaryo modunun oluşturduğu boşluğu bir Battle Royale modu ile doldurulacak. Ayrıca bu Battle Royale modu da Raven Software tarafından geliştiriliyor. Tabii bunların hepsi şimdilik birer söylenti ve rapor. Dilerseniz yeni Call of Duty Black Ops 4 bilgilerine, haberimizin devamından daha detaylı bir şekilde göz atalım.

Call of Duty Black Ops 4

Öncelikle Polygon ekibinin raporlarından bahsedelim. Bu ekibin raporlarına göre, oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça, geliştirici ekip şu an üzerinde çalıştıkları senaryo modunu bitiremeyeceğini düşündü. Bu yüzden ise ekip, geleneksel senaryo modunu, oyuna dahil etmemeyi düşünüyor şu sıralar. Peki, her sene geliştirilen senaryo modu, nasıl oluyor da bu sene yetişmiyor? Bunun da bir sebebi var. Raporlara göre geliştirici ekip, oyunun çoklu oyuncu modu ve zombi modu üzerinde ciddi anlamda büyük yenilikler üzerinde çalıştığı için, senaryo en baştan arka plana atıldı ve sonuç olarak da karşımıza böyle bir durum çıktı.

Call of Duty Black Ops 4 senaryo modu, Activision tarafından iptal edildi

Kotaku ekibi ise Call of Duty: Black Ops IIII ile karşımıza çıkacak bir Battle Royale modundan bahsediyor. Şimdilik bu Battle Royale modu hakkında çok az detay biliniyor ama CharlieIntel ekibinin söylediğine göre, bu mod, senaryo modunun boşluğunu doldurmak için Raven Software tarafından geliştiriliyor. Raven Software daha önce Call of Duty: Modern Warfare 3 ve Call of Duty: Black Ops I için ek paket geliştirmişti. Ayrıca yine CharlieIntel ekibinin söylediğine göre, iptal edilen Call of Duty Black Ops 4 senaryo modu, seriye çok aykırı olan, ilginç bir temaya sahipti. Her halde ekip, Call of Duty: Black Ops III oyununun senaryosundan daha ileri gitti. Bunu şimdilik bilemiyoruz ama CharlieIntel raporuna göre senaryo modunu ilk olarak iptal eden taraf Activision oldu, geliştirici ekip değil.