Söylentilere göre Battlefield V için Battle Royale prototipi geliştirildi


Battle Royale çılgınlığı, AAA oyunların pazarında da tam gaz devam ediyor. Öncelikle sizlere geçtiğimiz gün bir haber yayımlamıştık ve Call of Duty: Black Ops IIII oyununda bir Battle Royale modunun bulunacağını rapor etmiştik. Activision, bu mod için oyundan senaryo modunu bile kaldırmıştı. Bugün ise ortaya Battlefield V hakkında yeni raporlar çıktı. Battlefield 5 de diyebileceğimiz bu oyun hakkında ortaya çıkan raporlara göre DICE, oyun için bir Battle Royale modu prototipi oluşturdu. Ayrıca EA ve DICE, bu mod için senaryo modunu da kaldırmıyor.

Battlefield 5

VentureBeat ekibinin raporlarına göre şu an bu prototip modu DICE ekibi geliştiriyor. Şimdilik bu prototip modun, ana oyunda olup, olmayacağı bilinmiyor ama EA bu. Ayrıca bahsi geçen mod da oldukça popüler. Bu yüzden Battlefield V içerisinde bu modu mutlaka göreceğiz gibi hissediyoruz.

Battlefield 5 geliştiricileri, dün yaşanan gelişmelerden memnun

Haberimizin başında belirtmiştik, dün ortaya çıkan bazı raporlar Call of Duty: Black Ops IIII oyununda bir Battle Royale modunun olacağını ama bu mod yüzünden oyunda senaryo modunun olmayacağını belirtiyordu. İşte bu raporları sadece oyuncular değil, EA ve DICE ekibi de okudu. VentureBeat ekibinin ikinci raporuna göre bu haberi gören EA ve DICE, rakip oyunlarında senaryo modu olmayacağı için oldukça mutlu oldu.

Bu mutluluğun sebebi ise, EA ve DICE ekiplerinin Activision ve Treyarch ekiplerini zayıf görüyor olmasından kaynaklanabilir. Her ne kadar Call of Duty serisi halihazırda çok büyük bir seri olsa da, bu seriden senaryo modunun çıkartılmış olması birçok oyuncuyu mutsuz edecektir ve bu oyuncular, Battlefield V oyununa yönelecektir. Tabii muhtemelen. Çünkü EA ekibinin bu sene çıkacak olan oyununda raporlara göre senaryo modu olacak ve Battlefield 1 ile çizilmiş olan yolu izleyecek. Yani yine savaşın farklı yerlerinde, farklı karakterleri, farklı durumlarda yöneteceğiz.