Xbox ekibinin E3 2018 sunumda yapacakları duyurular sızdırıldı


12 Haziran 2018 ile 14 Haziran 2018 tarihleri arasında, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde gerçekleştirilen en büyük ve en popüler video oyunu etkinliği gerçekleşecek. Bu video oyunu etkinliğinin adı E3 ve bu etkinliğe Sony, EA, Microsoft gibi birçok büyük video oyunu dağıtımcısı katılacak. Bu etkinlik sırasında PlayStation, Xbox ve PC gibi platformlar için yeni oyunlar duyurulacak. Hatta çok daha fazlası yaşanacak. İşte bugün ise Xbox ekibinin E3 2018 sırasında gösterecekleri birçok video oyununun bilgisi sızdırıldı. Fakat bu sızdırmayı yapan ekip öyle çok bilindik bir yer değil. Bu yüzden, şimdi sizlere aktaracağımız bilgilere %100 bir şekilde lütfen inanmayınız.

Xbox

Xbox, Forza Horizon 4 ile E3 2018 dönemine giriyor

Sızdırılan bilgilere göre Xbox ekibi, E3 2018 sunumunda hem 2018, hem de 2019 senesinde çıkacak olan video oyunlarını gösterecek. Bu video oyunlarının başını ise 2018’in sonbahar aylarında çıkacak olan Forza Horizon 4 çekiyor. Sızdırılan bilgilere göre bu oyun, dediğimiz tarihte çıkacak ve 4K/30 FPS değerleri ile oyunculara sunulacak. Klasik olarak Xbox Game Pass sahiplerine ücretsiz olarak sunulacak bu oyun, ayrıca daha önceden sızdırılan bilgilerdeki gibi Japonya’da geçecek. Sunum sırasında bu oyun için hem sinematik video, hem de oynanış videosu yayımlanacak.

Forza Horizon 4 ardından Bethesda ekibinin o birkaç senedir gizlediği Starfield oyunu karşımıza çıkıyor. Söylentilere göre Starfield, 2018 senesi içerisinde çıkacak, açık dünya tipinde bir RYO olacak. Bilim kurgu temasına sahip olacağı söylenen bu oyun, E3 2018 sunumu sırasında hem oynanış videosu, hem de sinematik video olarak gösterilecek. Ayrıca etkinlik alanında bulunan insanlar, bu oyunun demosunu oynayabilecek.

Starfield ardından bir de Shadow of the Tomb Raider karşımıza çıkacak. Söylentilere göre oyunun dağıtımcı ekibi Microsoft ile bir reklam anlaşması imzaladı. Bu yüzden Shadow of the Tomb Raider, Xbox sunumunda gösterilecek ve Xbox Game Pass sahiplerine ücretsiz olarak sunulacak. Ayrıca bu oyun haricinde Sea of Thieves için de yeni bir içerik güncellemesi duyurulacak.

Battlefield V ve Metro Exodus da bu etkinlik sırasında gösterilen video oyunlarından olacak. Bu iki oyunun gösteriliyor olması da yine Shadow of the Tomb Raider ile aynı. Microsoft ile oyunların dağıtıcı ekipleri özel bir reklam anlaşması imzaladığı için bu iki video oyunu da Xbox ekibinin E3 2018 sunumunda gösterilecek. Tüm bu oyunlar haricinde, 2018 senesinde çıkacak olan oyunlar olarak Crackdown 3, ScreamRide 2, Ashen, The Last Night, Below, yeni Madden, Minecraft içerik güncellemesi, Banjo-Kazooie Anniversary oyunları da gösterilecek.

Xbox

Sıra geldi 2019 senesinde çıkacak olan video oyunlarına

Microsoft, 2018 senesinde çıkacak olan oyunlardan daha azını gösterecek bu kategoride. Sızdırılan bilgilere göre 2019 senesinin ilkbahar aylarında piyasaya çıkmak üzere öncelikle Borderlands 3 gösterilecek. Bu etkinlik sırasında Borderlands 3 için bir oynanış videosu gösterilecek ve özel bir anlaşma sayesinde, Xbox Game Pass aboneleri bu video oyununa ücretsiz bir şekilde sahip olabilecek.

Borderlands 3 gibi güzel bir haber ardından, 2017 ve 2018 senesi boyunca söylentilerini duyduğumuz Splinter Cell oyunu da bu sunum sırasında gösterilecek. Sızdırılan bilgilere göre bu oyun 2019 senesinde çıkacak, Splinter Cell serisine bir Reboot olarak gelecek ve açık dünya yapısına sahip olacak. Ayrıca yeni Splinter Cell oyunu öncelikle Xbox ailesine gelecek. Yani, muhtemelen PlayStation 4 oyuncuları, Splinter Cell oyununun tadına 1 sene boyunca bakamayacak.

Splinter Cell haricinde Anthem ve Cyberpunk 2077 oyunları da gösterilecek. Anthem karşımıza oynanış görüntüler ile çıkacak. Oyunun çıkış tarihi ise 2019 senesinin sonbahar ayları olacak. Cyberpunk 2077 için ise oldukça kısa, muhtemelen sinematik bir video yayımlanacak. Bu oyunun çıkış tarihi ise muhtemelen söylenmeyecek ama tahminler ya 2019, ya da 2020 senesinden yana.

Tüm bunların haricinde 2019 için Ori and the Will of the Wisps, Electric Madness isimli bir yarış oyunu, Reboot başlıklı Halo: Genesis, TPS tipinde bir Joanna Dark oyunu da E3 2018 sırasındaki Xbox sunumu sırasında gösterilecek.