EA ve DICE, aslında Battlefield V oyununun duyurusu ile bizleri şaşırttı. Çünkü EA, tahmin edilemeyecek bazı adımlar attı bu video oyunu üzerinden para kazanmak konusunda. Şimdi ise Kotaku ekibinden gelen raporlara göre, bu adımlardan bir tanesi de ganimet kutuları üzerinde atılacak. Çünkü bahsettiğimiz rapora göre EA ve DICE, Battlefield 5 oyununda kesinlikle rastgele içerik kazandıran ganimet kutularını bulundurmayacak. Hani, şu birçok devlet tarafından kumar ögesi olarak tarif edilen kutulardan bahsediyoruz.

Battlefield 5

Battlefield 5, atılan yeni adımlarla herkesi mutlu etti

Şimdilik bu konuda net bir açıklama bulunmuyor fakat EA şirketinin temsilcilerinden olan birisi, Kotaku ekibine yaptığı açıklamada, şu an oyun içerisinde herhangi bir ganimet kutusunun olmadığını belirtti. Yalnız, yine aynı temsilciye göre şu an hiçbir karar finalleştirilmiş değil. Yani, EA ve DICE ekipleri karar değiştirip, oyuna farklı şekillerde bir ganimet kutusu sistemi ekleyebilir.

Ganimet kutuları haricinde, EA ve DICE, Battlefield V oyununun duyuru etkinliğinde de çok ilginç bir açıklama yaptı. Bu açıklamalara göre oyunun içerisinde herhangi bir şekilde ücretli içerik bulunmayacak. Yani, oyun için ek paket satılmayacak, genişletme paketi satılmayacak, Season Pass veya Premium Pass satılmayacak. Ekibin söylediğine göre, oyuna gelecek olan tüm içerikler ücretsiz olacak ve belli zaman aralıkları ile oyuncuların karşısına sunulacak.

Bahsettiğimiz ücretsiz içeriklerden ilki Fall of Europa isimli bir güncelleme ile oyuna gelecek. Bu güncelleme oyuna neler getirecek, tabii ki bilmiyoruz ama bu güncellemenin Kasım 2018 içerisinde geleceği resmi olarak biliniyor. Bu da demek oluyor ki, EA ve DICE, Battlefield serisini Battlefield 5 ile tam bir çevrim içi servis yapıyor.

Oyun içerisindeki Tides of War isimli bir sistem, oyunculara sürekli olarak yeni içerikler sağlayacak, tabii ki büyük güncellemelerin dışında. Bu oyunda karakter özelleştirme çok önemli olacağı için, Tides of War isimli sistemden oyuncular karakterlerini, silahlarını ve birçok farklı şeyi özelleştirebilecek. Tabii bunun karşılığında, yine de oyun içerisinde gerçek para ile oyun içi birim satılacak. Fakat bu birim ile direkt olarak kozmetik ögeler satın alınacak. Ganimet kutuları olmayacak.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster