Battlefield V, bayağı sağlam bir şekilde geliyor. Bu sağlamlığın kaynaklarından bir tanesi de oyunun çoklu oyuncu modunda ve senaryo modunda bulunuyor. Geçtiğimiz gün duyurulan Battlefield 5, duyurusu ile birlikte senaryo modu ve çoklu oyuncu modundaki operasyonlar moduna da değindi. Şimdi de bu yazımızda, oyunun senaryo modundaki değişikliklerden ve operasyonlar modundaki değişikliklerden bahsedeceğiz.

Battlefield 5

Öncelikle Battlefield 5 oyununun senaryo modundan bahsedelim

Dilerseniz ilk önce Battlefield V oyununun senaryo modundan bahsedelim. Öncelikle, Battlefield 1 oyunundaki Savaş Hikayeleri sistemi, Battlefield 5 ile geri dönüyor. Oyuncular yine serinin önceki oyununda olduğu gibi savaşın farklı cephelerine gidecek, farklı insanları ve farklı araçları kontrol edecek. Oyun yine savaştan değil, insandan ve o insanların yaşadığı zorluklar ile alakalı olacak.

EA ve DICE ekibinin söylediğine göre Battlefield V içerisindeki Savaş Hikayeleri, İkinci Dünya Savaşı döneminde hiç tahmin edemeyeceğimiz cephelere bizleri götürecek. Aslında bu cephelerden bir tanesinin Norveç ile alakalı olduğunu biliyoruz. Bunun açıklamasını EA ve DICE yapmıştı. Hatta yukarıdaki görsel de Norveç ile alakalı olan cephede kontrol edeceğimiz karaktere ait.

Tabii ki Battlefield 5 sadece senaryo modundan oluşmayacak. Oyuncular, öncelikle Battlefield 1 ile karşımıza çıkan operasyonlar moduna, bu oyunda da sahip olacak. Öncelikle, modun adı artık Operasyonlar değil, Grand Operations olacak. Yani, Büyük Operasyonlar diyebiliriz herhalde. İşte bu Büyük Operasyonlar, aslında Battlefield 1 oyunundaki gibi olmayacak. Oyuncular, Conquest ile Rush modları arasında bir karışım görmeyecek çünkü bu modlar, direkt olarak tarihsel savaşları oyunculara yaşatacak.

Mesela bu Büyük Operasyonlar’dan bir tanesinde, oyuncular Rotterdam bölgesine paraşüt ile bırakılacak. Savaş orada başlayacak ve operasyonun ikinci ayağında ise oyunculara bir görev verilecek. Diyelim ki bu görevde X tarafı başarısız oldu, üçüncü bölüme X tarafı daha az araç ve mermi gibi ögeler ile başlayacak. Bu operasyonlar, oyun zamanında 4 gün sürecek ve 4 adımdan oluşacak. Yani, her adım 1 gün sürecek.

Ayrıca bu operasyonlar modunda Final Stand gibi bir özellik de bulunacak. Bu özellik sayesinde, oyundaki oyuncuların sadece 1 şarjörü olacak, başka hiçbir şeyleri olmayacak. Daha fazla mermi ise sadece cesetlerden toplanabilecek. Ayrıca bu modda yeniden doğum da olmayacak. Yani ölen kişi, ölmüş olarak kalacak. Bu Final Stand, muhtemelen beraberlik sonucunda doğan bir sistem olacak.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster