Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

2018 senesinin en iyi yarış oyunları

Oyuncuları 2018 senesinde birbirinden güzel yarış oyunları bekliyor.

Arabaya merakı olan oyuncular, mutlaka yarış oyunlarında bolca vakit geçiriyordur. Fakat geçmişe dönüp bir baktığımız zaman, öyle çok da başarılı yarış oyunları göremiyoruz. Tabii ki 2017 senesinde piyasaya sürülen yarış oyunlarının iyi yönleri vardı, bir şey diyemeyiz ama neredeyse her büyük yarış oyunu da çok eleştirilmişti. Bu yüzden 2017 senesini gerimizde bırakıp, 2018 senesinin en iyi yarış oyunları üzerinde dikkatimizi toplamak istiyoruz. Hazır mısınız? İşte 2018 senesinin en iyi yarış oyunları!


İnternet sitemizde, şu an okuduğunuz bu içeriğe benzeyen birçok farklı yazımız bulunuyor. Bu yazılarımızın başını da en iyi PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch oyunları çekiyor. Eğer platformlara özel yazılar aramıyorsanız, sizlere daha farklı yazılar da önerebileceğiz tabii ki.

Mesela; bu senenin en iyi aksiyon ve macera oyunları, en iyi strateji ve simülasyon oyunları, en iyi yarış ve spor oyunları, en iyi mobil oyunları, en iyi FPS ve TPS oyunları, en iyi rol yapma oyunları, en iyi platform oyunları ve en iyi açık dünya oyunları yazılarımız da bulunuyor internet sitemizde. Belki aradığınız oyunu, o yazılarla bulabilirsiniz!


Forza Horizon 4 2018 senesinin en iyi yarış oyunları

İşte 2018 senesinin en iyi yarış oyunları listemiz

Burnout Paradise Remastered

Electronic Arts/Criterion Games – 16 Mart 2018 (PC için 2018.)

Burnout Paradise, Burnout serisinin en çok sevilen video oyunu değildi fakat Electronic Arts, bu oyunu, 2018 senesinde oyuncuların karşısına tekrar çıkartmaya karar verdi. Oyun, PlayStation 4 ve Xbox One konsolları için 16 Mart 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. PC oyuncuları ise ne yazık ki bu oyunu henüz deneyimleyemedi. Çünkü oyun, PC için henüz çıkışını gerçekleştirmedi ama Electronic Arts, PC oyuncularının da bu oyun ile 2018 içerisinde buluşacağını söylüyor.

Oyuncular, Burnout serisinden bir oyunun Remake veya Remastered olarak tekrar piyasaya sürülmesini bekliyordu ve geliştirici ekip ile dağıtımcı şirket, bunu Burnout Paradise Remastered ile gerçekleştirdi. Dediğimiz gibi, bu oyun serinin en iyisi değil ama bizce nostalji yapmak için yeterlidir. Bu yüzden Burnout Paradise Remastered oyununa 2018 senesinin en iyi yarış oyunları listemizde yer vermek istedik.

V-Rally 4

Bigben Interactive/Kylotonn – 1 Eylül 2018

V-Rally serisi, günümüzde pek de popüler olan bir seri değil çünkü bu seriye ait yeni bir oyunu uzun zamandır göremiyorduk. Fakat Bigben Interactive ile Kylotonn büyük bir sürpriz yaparak V-Rally 4 oyununu Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için duyurdu. Bu video oyunu çıkışını 1 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirecek.

Eğer ralli tipi video oyunlarından hoşlanıyorsanız, V-Rally 4 oyununa da bir şans vermek isteyebilirsiniz. Tabii ki bu video oyunu, listemizdeki yüksek bütçeli, AAA seviyesindeki video oyunları ile tek başına yarışabilecek durumda değil ama sizler bu oyuna bir şans vermek isteyebilirsiniz.

MotoGP 18

Milestone Srl – 7 Haziran 2018

MotoGP serisi her sene yeni bir video oyunu ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. 2018 senesinde de bu gelenek bozulmadı ve MotoGP 18 isimli video oyunu, 7 Haziran 2018 tarihinde karşımıza çıktı. PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformları için çıkışını gerçekleştirmiş olan bu video oyunu, oyuncular tarafından sevildi de.

MotoGP 18, adından da tahmin edebileceğiniz gibi 4 tekerlekli araçlardan oluşan bir video oyunu değil. Bu oyun içerisinde motosikletler bulunmakta ve eğer sizler de motosikletlere karşı ilgiliyseniz, bu video oyununu deneyimlemek isteyebilirsiniz. MotoGP 18, aynı F1 2018 veya benzer oyunlarda olduğu gibi belli sezonları takip ediyor ve bu yüzden oyunda belli bir seviyede gerçekçilik de bulunuyor.

Gravel

Milestone Srl – 27 Şubat 2018

MotoGP 18, Milestone Srl ekibi tarafından geliştirilmiş ve dağıtımcılığı üstlenilmiş bir video oyunu idi, aynı Gravel gibi. Bahsetmiş olduğumuz bu video oyunu çıkışını 27 Şubat 2018 tarihinde PC ve PlayStation 4 platformları için gerçekleştirdi. Yani bir önceki oyunun yolundan gitmedi Gravel. Nintendo Switch ve Xbox One ne yazık ki pas geçildi.

Gravel isimli bu video oyunu da V-Rally 4 benzeri bir yapıya sahip diyebiliriz. Gravel tam olarak ralli deneyimi sunmuyor ama yine de dağlarda, ovalarda, çöllerde ve çok daha fazla ana yol dışı yerlerde yarışıyoruz bu oyun ile birlikte. Eğer sizler de şehrin gürültüsünden sıkıldıysanız, biraz da doğanın gürültüsünü Gravel ile dinleyebilirsiniz.

MX vs ATV All Out

THQ Nordic/Rainbow Studios – 27 Mart 2018

Supercross, Nationals, Opencross, Waypoint ve Tag gibi oyun modları ile MX vs ATV serisi geri döndü. 27 Mart 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirmiş olan bu video oyunu, oldukça deneyimli olan bir dağıtımcı şirket THQ Nordic tarafından piyasaya sürüldü. Geliştirici ekip ise tabii ki Rainbow Studios idi.

Oyunun adından da anlayabileceğiniz gibi bu oyunda MX ve ATV bulunuyor, hem de bolca. Oyuncular, listemizdeki birçok video oyununda olduğu gibi yine ana yolun dışına çıkıyor ve toza, toprağa karışıyor. Ayrıca bu video oyununda karakter özelleştirme gibi bazı sistemler de bulunuyor.

Antigraviator

Iceberg Interactive/Cybernetic Walrus – 6 Haziran 2018

Antigraviator isimli video oyununu ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Çünkü Iceberg Interactive ve Cybernetic Walrus ekiplerinin iş birliği ile hayata gelen bu video oyunu, biraz radarın altında kaldı. 6 Haziran 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirmiş bu yapıt, listemizdeki diğer yarış oyunlarından birazcık da farklı bir yapıya sahip.

Antigraviator genellikle Wipeout ve F-Zero serilerine benzetilen bir video oyunu. Bu oyunda, oyunun adından da anlayabileceğiniz gibi, yer çekimine meydan okuyorsunuz. Günümüzden oldukça gelecekte geçen bu video oyununda, yer çekimine meydan okuyan araçlar üretiliyor ve bu araçlar da yarışlarda kullanılıyor. Sizler de o yarışların bir parçası oluyorsunuz.

F1 2018

Codemasters – 24 Ağustos 2018

Eğer F1 etkinliklerinden hoşlanıyorsanız, aslında bu markanın video oyunlarını da oynamamanız için bir sebep bulunmuyor. Codemasters ekibi tarafından geliştirilen ve dağıtımcılığı üstlenilecek olan F1 2018 ise bahsettiğimiz video oyunu serisinin en yeni üyesi. F1 2018, çıkışını 24 Ağustos 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için gerçekleştirecek.

2018 senesinin en iyi yarış oyunları listemizin lisanslı oyunlarından olan F1 2018, şu an birçok oyuncu tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Serinin bir önceki oyunu, birçok oyuncu tarafından oldukça karışık bulunmuştu. Umuyoruz ki geliştirici ekip, serisinin 2018 oyununda aynı şeyleri tekrarlamaz.

Ride 3

Milestone Srl – 2018

Milestone Srl ekibinin üçüncü oyunu da listemizdeki yerini alıyor. Önceki iki adet video oyunu gibi Ride 3 de Milestone Srl tarafından geliştiriliyor ve dağıtımcılığı üstlenilecek. Bu oyunun şimdilik sadece 2018 senesinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştireceğini biliyoruz.

Ride 3, 2018 senesinin en iyi yarış oyunları listemizdeki motosiklet oyunlarının yanındaki yerini alıyor. Çünkü bu oyunda da arabaları değil, motosikletleri kullanıyoruz. 200’den fazla motosiklet ve onlarca yarış pisti ile karşımıza çıkacak olan bu video oyunu, açıklamalara göre de oldukça detaylı bir modifiye ve özelleştirme sistemini içerisinde bulunduracak.

Onrush

Codemasters/Deep Silver – 5 Haziran 2018

Birçok oyuncu tarafından zamanında merakla beklenmiş olan Onrush, 5 Haziran 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirmişti. Codemasters tarafından geliştirilmiş ve Deep Silver tarafından da dağıtımcılığı üstlenilmiş olan bu video oyunu PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirerek, PC oyuncularını pas geçmişti.

PlayStation 4 ve Xbox One oyuncuları ise Onrush oyununu oldukça sevdi. Oldukça hızlı ve bol aksiyonlu bir oynanışa sahip olan bu video oyunu, listemizdeki bazı yapıtlar gibi oyunculara simülasyon sunmuyor. Oyuncular, daha arcade tarzı bir oynanış ile karşılaşıyor.

The Crew 2

Ubisoft/Ivory Tower – 29 Haziran 2018

The Crew oyununun bir süre desteklenmesinin ardından Ivory Tower ve Ubisoft; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için The Crew 2 oyununu piyasaya sürdü. Oyuncular tarafından bir ara büyük bir merakla beklenen bu video oyunu, çıkışında ise ortalama sayılabilecek inceleme puanları ve yorumlar ile karşılaşmıştı.

Tüm bunlara rağmen The Crew 2 isimli bu video oyununa 2018 senesinin en iyi yarış oyunları listemizde yer veriyoruz çünkü piyasada bu video oyunu kadar geniş bir yapıt henüz bulunmuyor. Eğer tamamen arcade temelli, yer yer de aksiyonlu bir yarış oyunu arıyorsanız, The Crew 2 yapıtını denemek isteyebilirsiniz.

Danger Zone 2

Three Fields Entertainment – 13 Temmuz 2018

Burnout serisine olan benzerliği ile sevilen Danger Zone, serisinin ikinci oyunu ile 13 Temmuz 2018 tarihinde karşımıza çıkmayı başardı. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirmiş olan bu video oyununda bol hız, bol patlama ve bol aksiyon bulunuyor.

Eğer Burnout serisinden hoşlanıyorsanız ve listemizin başında yer vermiş olduğumuz Burnout Paradise Remastered size yeterli gelmediyse, Danger Zone 2 oyununa yönelmek isteyebilirsiniz. Bu oyunun sizi pişman edebileceğini düşünmüyoruz. Tabii bu oyunun, Burnout serisi kadar bütçeli olmadığını da aklınızda bulundurmanız gerekiyor.

Wreckfest

Bugbear Entertainment – 14 Haziran 2018 (Konsollar için 20 Kasım 2018.)

Daha önce Next Car Game ve Next Car Game: Wreckfest isimleri ile karşımıza çıkmış olan bu video oyunu, şimdi ismini sadeleştirdi ve sadece Wreckfest olarak PC platformundaki çıkışını gerçekleştirdi. PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına 20 Kasım 2018 tarihinde gelmeyi planlayan Wreckfest, Bugbear Entertainment tarafından geliştirilen ve dağıtımcılığı üstlenen bir video oyunu idi.

Fizikleri ile daha en baştan dikkatleri çekmiş olan Next Car Game ve Next Car Game: Wreckfest, şimdi Wreckfest adı altında oyuncuları bekliyor. Eğer oyununuzda olabildiğince gerçekçi bir fizik arıyorsanız, bu oyuna yönelmenizi öneriyoruz.

Forza Horizon 4

Microsoft/Playground Games – 2 Ekim 2018

Tabii ki Forza Horizon 4 olmadan 2018 senesinin en iyi yarış oyunları listemizi bitirmeyecektik. Xbox One, Xbox One S, Xbox One X ve Windows 10 yüklü bilgisayarlar için çıkışını 2 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirecek olan bu video oyunu, şu an birçok yarış sever tarafından bekleniyor.

Forza Horizon 4, içerisinde dinamik mevsim sistemi ile çıkışını gerçekleştirecek ve bu sistem sayesinde oyunda her hafta mevsim değişecek. Mevsim değişiklikleri oyunu tamamen değiştirecek. Tabii bu değişiklik sadece görsel açıdan olmayacak, oynanış mekaniklerinde bile farklılıklar göreceğiz. Ayrıca mevsimler değiştikçe haritada değişiklik olacak; bazı yarışlar artık erişilebilir olacak iken, bazı yarışlara olan erişimimiz de kapanacak.

Kurucu

1
Yorumlar

avatar
0 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir