Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa gelecek rütbe sistemi detaylandırıldı

Eğer PlayerUnknown’s Battlegrounds oynuyorsanız, bu video oyunundaki en büyük eksikliği muhtemelen hissetmişsinizdir. Bu eksiklik ise tabii ki rütbe sistemi, kalite filan değil. Geliştirici ekip bizlere böyle diyor. Her neyse, bugün de Steam üzerinden yapılan bir açıklama ile PUBG oyununa eklenecek olan rütbe sistemi detaylandırıldı. Açıklamalara göre, bu oyundaki her şey gibi rütbe sistemi de bir beta olarak oyuna eklenecek.

PUBG

PUBG oyununun yeni sistemi 22. güncelleme ile gelecek

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre rütbeler, her sezon başında sıfırlanacak. Oyuncular, sıfırlanma ardından 10 farklı yerleştirme karşılaşmasına girecek. Bu yerleştirme maçlarındaki performansına göre belli bir rütbeye atanan oyuncular ise o noktadan sonra karşılaşmaları kazanarak veya kaybederek, rütbesini değiştirebilecek. Açıklamalara göre bu sezonların şimdilik 2 ay sürmesi planlanıyor.

Peki, yerleştirme karşılaştırmalarından sonra oyuncular, PUBG içerisinde nasıl rütbesini değiştirebilecek? Tabii ki RP kazanarak veya kaybederek. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibi bu noktada Elmas rütbesindeki bir oyuncuyu örnek veriyor. Mesela, bu rütbedeki bir oyuncu 8 kişi öldürerek bir karşılaşmayı yenerse 30 RP kazanacak. Aynı kişi, karşılaşmayı sadece 1 kişi öldürerek kazanırsa da 20 RP kazanacak. Peki, karşılaşma kaybedilirse ne olacak? Açıklamalara göre yine aynı oyuncu, hiçbir oyuncuyu öldürmeden karşılaşmayı 100. sırada tamamlarsa, 30 RP kaybedecek.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre bu video oyununda 8 farklı rütbe bulunacak. En yüksek rütbeye ulaşmak için oyuncuların 2000’den fazla RP kazanması gerekecek. En düşük rütbede ise 1400’den daha az RP sahibi olan oyuncular bulunacak. Ayrıca bu rütbeler, her oyun modunda da ayrılacak. Yani, Solo oyun modunda oynadığınız rütbeniz ile Duo modundaki rütbeniz aynı olmayacak. Ayrıca, TPP ve FPP modları da rütbeleri farklı kılacak. Yine, Solo TPP ile Solo FPP rütbeleriniz aynı olmayacak.

Peki, tüm bu rütbe sistemi oyunun eşleştirme sistemini nasıl etkileyecek? Geliştirici ekibin açıklamasına göre oyunda klasik bir eşleştirme sistemi bulunacak. Bu sistem, oyuncuların rütbesini göz ardı ederek, sadece ortalama performansa bakacak. Bunun sebebi ise oyuncu bulma sıklığı olarak açıklandı. Buna rağmen, yüksek rütbeli oyuncular, karşılaşmaları sırasında yüksek rütbeli oyuncular ile olabildiğince eşleştirilmeye çalışılacak. Yine de bu, oyunun en arka planında kalan sistem olacak.

Açıklamalara göre PUBG oyununa bu rütbe sistemi, beta seviyesinde, 22. güncelleme ile geldi. 22. güncelleme ise yanlış bilmiyorsak geçen haftalarda bu video oyununa eklenmişti. Peki, bu sistem hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Kurucu

3
Yorumlar

avatar
3 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
2 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
FakPapçi
Ziyaretçi
FakPapçi

Sezon bitimine 1 gün kala taç olayım tam Fatih olacakken taçım silinsin başlarım böyle işe

FakPapçi
Ziyaretçi
FakPapçi

Başlarım böyle işe ben sezon bitimine 1 gün kala taç olayım 1 gün sonra taçım silinsin.

ali vwli
Ziyaretçi
ali vwli

eski sezonda taçtım neden yeni sezona platin başladım ?