Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Bugüne kadar 13 milyon PlayerUnknown’s Battlegrounds hesabı banlandı

Çevrim içi video oyunlarının ortak bir problemidir hile yapan oyuncular. Bu oyuncular zaman zaman zevk olsun diye hile yapar, bazen de rekabet ile başa çıkabilmek için. İşte hile yapan bu oyuncular, en sonunda da çok büyük bir ihtimalle oyundan engellenir veya banlanır. PlayerUnknown’s Battlegrounds veya PUBG olarak da kısaltabileceğimiz bu video oyununun da hileden ötürü çok başı ağrımıştı. Şimdi aldığımız haberlere göre ise bu video oyunundan bugüne kadar 13 milyondan fazla oyuncu uzaklaştırıldı.

PUBG

PUBG hakkındaki bu bilgi, bir Reddit kullanıcısı tarafından hesaplandı

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibinin uzun bir zamandır hile kullanımı ile yaptığı açıklamaları biliyoruz. Ekip, bu açıklamalarda hem hile kullanımı yüzünden kaç oyuncuyu oyundan uzaklaştırdıklarını bildiriyordu, hem de hile konusunda gelecekte neler yapılacağını. Bir Reddit kullanıcısı ise PUBG oyununun geliştiricisi ve oyunda kullanılan hile programının geliştiricisinden gelen tüm açıklamaları topladı, hesapladı ve sonuca ulaştı.

Reddit kullanıcısının ulaştığı sonuca göre, zaten sizlerin de başlığımızdan görebileceği gibi PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda bugüne kadar 13 milyondan fazla hesap engellendi. Reddit kullanıcısının söylediğine göre; bu rakamın ortaya çıkartılması için kendisi 69 farklı açıklamayı okudu, analiz etti ve ondan sonra ortaya bu sonuç çıktı.

Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz sevgili okular? Bu video oyunundan 13 milyondan fazla hesap engellendi ama buna rağmen, siz bu video oyununu deneyimlerken hileciler ile karşılaşıyor musunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir