Apex Legends: Battle Charge detayları

Apex Legends oyununa gelen ikinci sezon olan Battle Charge, oyunu heyecanlandırıyor ve renklendiriyor.

Apex Legends oyununun kısmen başarısız sayılan birinci sezonu, Wild Frontier ardından ikinci sezon geliyor. Battle Charge isimli bu yeni sezon, bir önceki sezonda yanlış yapılan neredeyse her şeyi düzeltmeyi amaçlıyor. Peki, bu sezonun detayları nedir? İşte bu soruya ait cevabı, bu rehber yazımızda vermeye çalışacağız ve Battle Charge sezonunu sizler için detaylandırmaya çalışacağız.


Apex Legends hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Apex Legends

Apex Legends: Battle Charge ile oyun renkleniyor

Öncelikle şunu söylemek istiyoruz ki bu video oyununun ikinci sezonu 2 Temmuz 2019 tarihinde başladı ve Eylül 2019’a kadar da devam edecek. Henüz net gün belli değil ama muhtemelen Eylül 2019’un ilk haftalarında da üçüncü sezon başlayacak. Genelde sonbahar aylarında büyük yapımlar çıktığı için Apex Legends da ciddi anlamda dev bir üçüncü sezon çıkartmak isteyecektir. Rekabet için tabii ki.

Battle Charge sezonu ile oyuna öncelikle L-Star isimli yeni bir silah eklendi. Altın seviyede olan L-Star, Supply Drop ögelerinde bulunuyor ve kendisi otomatik bir şekilde ateş ediyor. Plasma tipinde mermiler ateş eden L-Star, ne yazık ki tekrar yeni mermiler ile desteklenemiyor. Yani, elinize bu silah ne kadar mermi ile gelirse, o kadar mermi ile gidiyor. Silah için daha fazla mermi bulabilmek imkansız.

İkinci sezon ile oyuna Wattson isimli bir karakter de eklendi. Bu sezon boyunca muhtemelen 2 farklı karakter göreceğiz ve bu karakterlerden ikincisini de sezon için yayımlanan tanıtım videosunda görebilmek mümkündü. Wattson karakterinden sonra gelecek olan yeni karakter, çok büyük bir ihtimalle hacker temasına sahip karakter olacak. En azından tanıtım videosuna bakarak bunu söyleyebiliyoruz.

Şimdi ise sırada Apex Legends oyununa eklenen, yenilenmiş Battle Pass ögesi var ama onun detaylarından bahsetmeden önce, ögenin kendisinin ne kadara satın alacağını belirtmek istiyoruz. Öncelikle söylemek isteriz ki bu Battle Pass ögesinin ücretsiz sürümü mevcut ama ücretli sürümü isterseniz de 950 Apex Coin ödemeniz gerekiyor. Yani, sezonlar arasında ücretlendirmeler değişmedi.

İkinci sezona ait Battle Pass, oldukça iyileştirilmiş bir ögeye benziyor

Battle Charge ile Apex Legends oyunundaki Battle Pass üzerinde daha kolay seviye atlanabilecek. Bunun için de oyunculara düzenli olarak günlük ve haftalık görevler verilecek. Bu görevler sayesinde insanlar, haftada birkaç seviye atlayabilecek ikinci sezona ait Battle Pass üzerinden. Ayrıca, Battle Pass içerisindeki her 25. seviyede 1 adet efsanevi seviyede ödül bulunacak; oyuncuların hedefi olacak.

Apex Legends oyununun ikinci sezonu ile yeni kozmetik ödül kategorileri de eklenecek. Atladığınız sırada kullanabileceğiniz duygu hareketleri, yeni yükleme ekranı ögeleri ve çok daha fazlası ikinci sezon ile elde edilebilecek olan kozmetik ögeler olacak. Ayrıca, Battle Charge ile kozmetik ögelerin genel tasarımı da ciddiden, çılgına geçiş yapacak. Bu şekilde daha eğlenceli bir oyun göreceğiz.

İkinci sezon hakkında sizlere bahsedebileceğimiz bir başka şey ise rekabetçi ligler. Evet, bu video oyununa ikinci sezon ile rekabetçi ligler eklendi. Bu ligler sayesinde oyuna çok uzun zamanlarını harcayan oyuncular, çok daha zorlu bir ortamda test ediliyor ve ödüllendiriliyor. Bu rekabetçi liglerde de birkaç seviye ve daha da fazla alt seviye bulunuyor. Bu sayede de oyuncular sürekli ilerliyor.

Apex Legends oyununun rekabetçi liginde öncelikle bir kayıp affı bulunuyor. Yani, eğer takımınızdan oyuncular ayrılırsa ve siz bu yüzden yenilirseniz, rekabetçi ligde puan kaybetmiyorsunuz. Ayrıca bu liglerde oyuncuların yeteneklerine ve sıralamalarına göre bir eşleştirme sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde herkes, kendi seviyesindeki insanlarla savaşabiliyor efendim.