Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Apex Legends oyununun rekabetçi ligleri detaylandırıldı

Apex Legends, rekabetçi bir havaya bürünüyor.

Apex Legends oyununa 2. sezonun gelmesi ile birlikte ortam daha da rekabetçi bir hal alacak; oyuna rekabetçi ligler ve rütbeler eklenecek. Respawn Entertainment ve EA, bu ligler hakkında çok da fazla bilgi vermemişti ama bu durum, bugün değişti; oyunun resmi internet sitesi üzerinden rekabetçi ligler hakkında ilk işe yarar detaylar sonunda oyuncular ile paylaşıldı.

Apex Legends

Apex Legends, rekabetçi bir hal alıyor

Respawn Entertainment ekibinden gelen açıklamalara göre rekabetçi ligler, Apex Legends oyununa çok zaman harcayan oyuncuları ödüllendiren bir sistem olacak. Ayrıca bu liglerde, yetenek temelli bir oyuncu eşleştirme sistemi bulunacak. Bu sayede de her oyuncu, kendi seviyesindeki insanlar ile eşit bir rekabet yaşayabilecek. Ayrıca, bu sistem ile gerçek yetenekler de ortaya çıkartılacak.

Bahsetmiş olduğumuz bu rekabetçi ligler, seriler olarak devam edecek. İlk seri ise ikinci sezon ile başlayıp, üçüncü sezonun başında bitecek. Fakat ikinci seri ile bu tarih aralığı değişebilecek. Mesela, rekabetçi liglerin ikinci serisi daha uzun veya daha kısa sürebilecek. Ayrıca her seride 6 farklı seviye olacak. O seviyeler de Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond ve Apex Predator olacak.

Apex Predator hariç, saymış olduğumuz tüm bu seviyelerin içerisinde de farklı bölümler olacak. Mesela, Gold seviyesi içerisinde Gold IV, Gold III, Gold II ve Gold I şeklinde alt seviyeler yer alacak. Yani, bir oyuncu Bronze iken bir anda Silver olamayacak; belli seviyeleri tek tek geçmesi gerekecek. Bir seride ulaşmış olduğunuz sıralama ise bir sonraki seriyi etkileyebilecek.

Apex Legends oyununda rekabetçi karşılaşmaları oynamak da ücretsiz olmayacak. Oyuna yeni bir puan sistemi gelecek ve bu sistemin adı da Ranked Points olacak. Oyuncular, Bronze seviyede ücretsiz rekabetçi karşılaşmalara çıkabilecek ama Bronze ardından diğer seviyeler için 1 Ranked Points, 2 Ranked Points, 3 Ranked Points, 4 Ranked Points ve 5 Ranked Points harcamanız gerekecek.

Ranked Points ise karşılaşmalar sırasında kazanılabilecek. Mesela, her öldürdüğünüz oyuncu için 1 Ranked Point kazanacaksınız. Ayrıca 1 karşılaşma sırasında öldürümler ile en fazla 5 Ranked Points kazanabileceksiniz. Ayrıca ilk 10’a girebilirseniz 2 Ranked Points, ilk 5’e girebilirseniz 4 Ranked Points, ilk 3’e girebilirseniz 7 Ranked Points ve karşılaşmayı kazanırsanız da 11 Ranked Points sahibi olacaksınız. Bu da demek oluyor ki tek karşılaşmada en fazla 17 Ranked Points kazanabileceksiniz.

Rekabetçi serileri arkadaşlarınızla oynayabilecek misiniz?

Oyuncuların, rekabetçi karşılaşmalara girebilmesi için 10. seviyeye ulaşmış olması gerekecek. Oyuncular, bu karşılaşmalara arkadaşları ile de girebilecek ama bu durumda, eğer iki kişi arasında seviye farkı varsa, işler değişecek; oyuncu eşleştirme sistemi, gruptaki oyuncuların en iyisinin ligine atacak herkesi. Yani, eğer bir arkadaşınız Gold seviyesinde ise ve siz Bronze ligindeyseniz; Gold liginde karşılaşmaya gireceksiniz.

Oyuncular, Apex Legends oyununun rekabetçi ligine Bronze seviyesinden başlayacak ve seviyeler arası düşüş yaşamak mümkün olmayacak. Mesela, Diamond III seviyesine ulaşan bir insan, ne kadar maç kaybederse etsin, Platinum seviyesine düşmeyecek ama Diamond III seviyesinden, Diamond IV seviyesine düşülebilecek.

Apex Legends oyununun bu rekabetçi liginde ödüller de olacak ama ekip, bu ödüllerden henüz bahsetmedi. Ayrıca bu ligde, özel kurallar da olacak. Mesela, takım arkadaşlarını terk eden bir oyuncu, hem rekabetçi modda, hem de normal modda cezalar ile karşılaşacak. Ayrıca rekabetçi liginde, kaybetme affı da olacak. Yani, başka oyuncular sizi terk etti diye karşılaşma sonunda yenilirseniz, puan kaybı yaşamayacaksınız.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x