Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Apex Legends oyununa 2. sezon ile gelecek meydan okumalar detaylandırıldı

Apex Legends oyununa gelecek olan meydan okumalar sayesinde Battle Pass ögesini seviye atlatmak çok daha kolay olacak.

Apex Legends oyununun 1. sezonunda, oyuncuların Battle Pass aracılığı ile ödül alabilmesi için çok uğraşması gerekiyordu. Respawn Entertainment ise 2. sezonda bu durumu değiştirmek için yeni bir Battle Pass ile birlikte, yeni bir meydan okuma sistemi de oyuna getirecek. İşte bu sistemin detayları da geçtiğimiz günlerde, EA markasının resmi internet sitesi üzerinden açıklandı.

Apex Legends

Apex Legends oyununda günlük ve haftalık meydan okumalar bulunacak

Respawn Entertainment tarafından yapılan açıklamalara göre oyuna her hafta eklenecek olan haftalık meydan okumaların yarısı ile Battle Pass üzerinde 1’er seviye atlamak mümkün olacak. Yani, eğer 6 adet haftalık meydan okuma olacaksa, oyuncular bu görevlerin 3 tanesi ile 3 seviye atlayabilecek. Geriye kalan günlük ve haftalık meydan okumalar ise STARS isimli bir birim verecek.

STARS isimli öge de tecrübe puanı ve deneyim ile birleştirildiği zaman da Battle Pass seviyesini atlatabilecek. Ayrıca bu ögenin, sadece Battle Pass sistemini etkileyeceğini de belirtmek isteriz. Yani, STARS aracılığı ile karakter veya hesap seviyesi yükseltmek mümkün olmayacak. Peki, oyuncular bu günlük ve haftalık görevleri nasıl tamamlayacak?

Apex Legends için 200’den fazla günlük meydan okuma hazırlandı ve oyuncular her gün bu görev havuzundan 3 farklı meydan okuma ile karşılaşacak. Günlük görevler, genelde birkaç karşılaşmada bitirilebilecek görevler olacak. Mesela, bir karakter ile karşılaşma bitir veya belli bir bölgede düşmanlara 500 hasar ver tarzında görevler, oyunculara sunulacak.

Haftalık görevler ise 7 adet olacak. Bu görevleri bitirmek için birkaç saat harcamanız gerekebilecek. Oyuncuların karşısına; bir karakter ile 20 kişi öldür ve 100 adet yüksek seviye ganimet topla tipinde görevler çıkacak. Bu görevlerden 4 tanesinin değeri 6000 STARS olacak. Yani, toplamda haftada 24 bin STARS kazanabileceksiniz. Geriye kalan 3 haftalık görev de Battle Pass ögesini geliştirecek.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x