Bugün, saat 23:00’da Microsoft ekibinin Xbox sunumu olacak. Bu sunum tabii ki E3 2018 kapsamında gerçekleştirilecek. Açıkçası bizler bu sunumu çok büyük bir merakla bekliyoruz çünkü yeni Forza Horizon oyununu ve çok daha fazlasını merak ediyoruz. Bugün ise Microsoft ekibinden bir isim, Twitter üzerinden bu sunum hakkında bilgi verdi. Verilen bu bilgilere göre Microsoft ekibinin E3 2018 sırasındaki Xbox sunumunda 15 adet dünya prömiyeri olacak. Geçtiğimiz senenin sunumunda 40 adet civarında dünya prömiyeri bulunuyordu ama sayıdan ziyade kalite daha önemli tabii.

Xbox

Acaba hangi oyunları göreceğiz Xbox sunumunda?

Peki, ne demek bu dünya prömiyeri? Hemen açıklayalım: Yani, ekip kendi sunumları sırasında 15 adet video oyununu ilk defa gösterecek. Yepyeni video oyunları göreceğiz demek. Tabii bu dünya prömiyerinin Microsoft ekibine ait olmasına gerek yok. Daha doğrusu, birinci parti video oyunu olmak zorunda değiller. PC ve PlayStation 4 platformlarına da çıkacak olan video oyunlarının dünya prömiyeri, bu sunum sırasında gerçekleştirilebilir. Fakat bizler muhtemelen birinci parti video oyunları ve Microsoft anlaşmalı üçüncü parti video oyunları görebileceğimizi düşünüyoruz.

Bahsettiğimiz açıklama hemen yukarıdan görünebiliyor. Bu açıklamanın üzerine birçok Twitter kullanıcısı da heyecanlarını belirtmek için gönderiler paylaştı. Bu gönderilerden bazılarını da haberimizin devamında sizlere sunacağız. Maksat, oyuncuların tepkilerini görebilmek, değil mi?

Etiketler:

, ,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster