Bethesda ekibi hiç beklenmedik bir şekilde E3 2018 öncesinde şov yaptı. Önce karşımıza çok sürpriz bir şekilde RAGE 2 ile çıkan ekip, ardından da büyük bir canlı yayın ile Fallout 76 oyununu duyurmuştu. Tabii bu kadar duyuru ardından ekibin E3 2018 için herhangi bir sürprizi kalmadığını düşünebilirsiniz ama durum öyle değil. Çünkü şirketin patronlarından olan Pete Hines, E3 2018 için 1’den fazla sürpriz sakladıklarını belirtti. Umuyoruz ki bu sürprizlerden bir tanesi Fallout Shelter ile alakalı değildir, çünkü pek de heyecanlı bir şey olmayacaktır bu durum. Neden mi böyle dedik? Çünkü oyun PlayStation 4 üzerinde göründü.

Bethesda

Bethesda ekibinin sürprizi Starfield olabilir mi?

Bahsetmiş olduğumuz ekibin patronlarından olan Pete Hines, Twitter hesabını aktif olarak kullanıyor ve bazı paylaşımlarda bulunuyor. Tabii oyuncular da bu paylaşımları ciddi şekilde inceliyor, analiz ediyor. Çünkü kelimelerin arasında bazı ipuçları saklı olabiliyor. Bir oyuncu incelemeden sıkılmış olacak ki, direkt olarak Pete Hines ismine, “Acaba paylaşımlarınızda bir ipucu var mı?” şeklinde soru yöneltti. Tabii soru direkt bu şekilde değildi, biz kolaylaştırdık. Twitter kullanıcısının aldığı cevap ise, paylaşımlarda bir ipucunun olmadığı yönünde idi.

Bu yoruma bazı kullanıcılar üzüldü ve Pete Hines da üzülenleri gördü. Ardından bu isim, E3 2018 için 1’den fazla sürpriz sakladıklarını belirtti. Sürprizlerin tabii ki ne olduğunu söylemeyen Pete Hines, herkesi merakta bıraktı. Yine de bizlerin önemli birkaç tahmini bulunuyor. Dilerseniz bu tahminlere de yazımızın devamından göz atalım!

Starfield ve Fallout Shelter mı?

Dediğimiz gibi Bethesda ekibinin E3 2018 sürprizleri için birkaç tahminimiz var. Bu tahminlerimizden bir tanesi Fallout Shelter oyununun PlayStation 4 platformuna gelmesi ile alakalı. Hatta bu bir tahmin değil, neredeyse kesin olan bir bilgi. Çünkü PlayStation 4 sisteminin kupa veri bankasına, Fallout Shelter ile alakalı veriler eklendi. Yani, şu an PlayStation Network sisteminde oyuna ait kazanılabilir kupalar bulunuyor. Bu da demek oluyor ki, oyun çok ama çok yakın bir zamanda, muhtemelen E3 2018 sırasında PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsollarına geliyor.

Diğer sürpriz tahminimiz ise Starfield ile alakalı. Bu oyunu kaç senedir duyduğumuzu hatırlamıyoruz ama Bethesda ekibi artık bu oyunu duyurmalı diye düşünüyoruz. Söylentilere göre bu video oyunu, bir bilim kurgu idi ve Fallout veya The Elder Scrolls evreninde geçiyordu. Oyun hakkında daha fazla bilgimiz ise ne yazık ki bulunmuyor. Tek çare, E3 2018 sunumlarını beklemek.

Etiketler: