Daha önce karşımıza The Hunter: Call of the Wild, Just Cause 3 ve Mad Max isimli video oyunları ile çıkan Avalanche Studios, şu sıralar RAGE 2 üzerinde çalışıyor. Görülen o ki, bu video oyunu ekibin kısmetini bayağı açmış. Çünkü Avalanche Studios, Nordisk Film tarafından satın alındı. Böylece Avalanche Studios, tamamen bağımsız bir geliştirici ekip olmaktan çıktı.

RAGE 2

RAGE 2 yeni bütçe ile daha da zengin bir oyun olabilir

Genelde İskandinav oyun geliştiricileri ile çalışan Nordisk Film, yaptığı açıklamada Avalanche Studios ekibinin %100’ünü satın aldığını belirtti. Ayrıca bu satın alım da, Nordisk Film tarihinin en büyük alımı olarak açıklandı. Böylece Nordisk Film, Avalanche Studios ekibinin dünya üzerindeki 3 stüdyosuna ve toplamdaki 320 adet geliştiricisine de sahip olmuş oldu.

Bu satın alım ile birlikte Avalanche Studios ekibinin değeri 136 milyon dolara ulaştı ve ekibin kasası da 103 milyon dolar ile doldu. Zaten Nordisk Film, yaklaşık 1 senedir bu stüdyonun çok az hissesine sahipti. Bu hisselerin değeri de 10 milyon dolar civarında idi. Şimdi ekibin direkt olarak, tamamen satın alınması da bazı insanları şaşırtmadı.

Tabii bu satın alım ile birlikte bazı insanlar, ekibin kreatif özgürlüğünün söneceğini düşünebilir. Fakat Avalanche Studios ve Nordisk Film, bu satın alım sırasında önemli bir anlaşma yaptı. Bu anlaşmaya göre geliştirici ekip, kreatif özgürlüğünü tamamen koruyabileceğinden emin olmak istedi.