Sürpriz bir şekilde duyurulan RAGE 2, son birkaç gündür piyasayı oldukça meşgul eder oldu ve anlaşılan o ki, bugün de farklı olmayacak. Çünkü bugün de oyunun ön sipariş hediyeleri ile birlikte oyun motoru hakkında bilgiler verildi. Dilerseniz öncelikle kısa olan kısmı aradan çıkartalım: Avalanche Studios ve id Software ekipleri tarafından birlikte geliştirilen bu oyunun motoru, Avalanche Studios ekibinin patronu tarafından Twitter üzerinde açıklandı. Açıklamalara göre oyun, Avalanche Studios ekibinin açık dünya oyunları için kullanılan oyun motorunu kullanacak. Bu motorun adı da Apex.

RAGE 2

Sırada RAGE 2 ve ön sipariş hediyeleri var

Şimdi dilerseniz oyunun ön sipariş hediyelerine değinelim. Sizlerin de yukarıdaki görselden görebileceği gibi, bu video oyununa ön sipariş veren oyuncuları birçok farklı hediye bekliyor olacak. Bu hediyelerden ilki, Cult of the Death God isimli özel bir oyun içi görev olacak. Cult of the Death God hediyesini Settlers Pistol, Nicholas Raine Armor ve Monster Truck ögeleri takip edecek. Hediyelerin isimlerine bakacak olursak, Settlers Pistol bir tabanca. Nicholas Raine Armor bir zırh. Monster Truck ise bir araç. Zaten bunlar, görsellerdeki simgeler ile de güzel bir şekilde ifade edilmiş durumda.

Şimdi ise sizleri hediyelerden biraz uzağa götürmek istiyoruz ve ilk başa döndürmek istiyoruz. Şu oyun motoru mevzusuna. Dediğimiz gibi RAGE 2, Apex isimli oyun motorunu kullanacak ama ortada bir son var: Apex oyun motorunu kullanan oyunlar, konsol üzerinde hiçbir zaman 60 FPS olmadı. Sürekli olarak 30 FPS olarak oynandı. Fakat bu serinin ilk oyunu da konsollara 60 FPS olarak gelmişti. Durum böyle olunca, biraz arada kaldık ve oyunun performansını şu an tahmin edemiyoruz. Eğer RAGE 2, konsollara 60 FPS olarak gelirse, Apex oyun motoru ile konsollarda 60 FPS olarak çalışan ilk video oyunu olacak bu yapıt.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster