Meydanda hiç yokken, bir anda video oyunları dünyasının gündemine oturan RAGE 2, hızlı bir biçimde duyurusunu gerçekleştirdi. Yalnızca duyuruyla da kalmayan, hakkında çeşitli açıklamalar yapılan oyunun, duyurudan hemen bir gün sonra oynanış videosunun gösterilecek olması da dikkat çekici bir gelişme olarak algılandı. Video oyunlarıyla ilgilenen pek çok kişinin aklında, ortak bir soru oluştu haliyle. Eğer, Walmart Kanada tarafından kaynaklanan bir sızıntı olmasaydı, oyuna dair duyuruları ve oynanış videosunu, E3 2018 öncesinde görebilecek miydik? Bu soruyu, meraklı bir Twitter kullanıcısı, Bethesda ekibinin satış sorumlusuna sordu ve yanıtını aldı.

RAGE 2

RAGE 2, sızıntı olmasa da erkenden duyurulacaktı

Twitter üzerinden gelen soru, tam da çoğu kişinin merak ettiği tarzdaydı. Twitter kullanıcısı; eğer sızıntı haberleri çıkmasaydı, E3 2018’den önce duyuru videosunu gösterecek miydiniz, şeklinde bir soru sordu. Bethesda ekibinin pazarlama bölümü şefi Pete Hines ise bu soruyu, samimi bir biçimde yanıtladı. Duyuru ve oynanış videolarının gösterilmesinin planlandığını ifade eden Pete Hines; sızıntı haberlerinin duyuru tarihini yalnızca birkaç gün erkene çektiğini ifade etti. Bethesda ekibinin planlarına göre duyuru videosunun, 18 Mayıs 2018 Cuma günü yayımlanması planlanıyordu. Bir sonraki gün de hazırlanan oynanış videosunun yayımlanmasının tasarlandığını verilen Twitter yanıtıyla öğreniyoruz.

Bethesda ekibinden Pete Hines’in açıklamalarında; durumun geliştirici ekipte heyecan oluşturduğunu ve eğlenceyi seven ekip üyelerinin, farklı bir duyuru türü seçtiklerini de öğreniyoruz. Uzun lafın kısası, bir sızıntı olmasa dahi RAGE 2 duyurusuyla karşılaşacağımız sonucu çıkıyor. Yani Rage 2 açıklaması, Bethesda’nın E3 2018 sürprizleri arasında değil. Buradan da şirketin, E3 2018 için bambaşka ve daha çok ses getirecek sürprizler hazırladığı fikrine varıyoruz ki bu fikir de bizi daha fazla heyecanlandırıyor. Akıllara da Haberimizde geçen Twitter diyaloğunu, hemen alt kısımda görebilirsiniz.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster