Bizimle birlikte çalışacak yeni yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

RAGE 2, çılgın bir biçimde, Bethesda tarafından duyuruldu

İlk önce Walmart Kanada tarafından listelenen, sonrasında Bethesda ekibinin resmi Twitter hesabından görseller vasıtasıyla duyurusunun yapılacağı ima edilen RAGE 2, sonunda duyuruldu. Duyuruya kadar gerçekten de ilginç bir süreç izlediğimizi söyleyebiliriz. Bethesda’nın muhtemelen E3 2018 sırasındaki sürprizlerinden bir tanesi olabilecek iken; işi Walmart Kanada mı bozdu, yoksa bilerek böyle bir yol mu izlendi, çözemiyoruz. Yine de oyunun resmi olarak kısa bir video vasıtasıyla duyurulduğunu görüyoruz. Oyunla ilgili detayların ise yarın yayımlanacak bir oynanış videosunda gösterileceği belirtildi. Yayımlanan videoda duyuru dışında teknik bir detay da açıklanmadı.

RAGE 2

RAGE 2 şimdiden heyecanlandırdı

Yayımlanan videonun bir hayli kısa olduğunu ve oynanış görüntülerinden ziyade, kıyamet sonrasındaki rahatsız edici karakterler üzerinden hazırlandığını söyleyebiliriz. Twitter üzerinden yapılan gizemli duyuru tarihi görsellerindeki pembe tonlamanın, duyuru videosunda da hakim biçimde kullanıldığını görüyoruz. İlk oyuna benzer mekanlar, pek de güvenilmeyecek karakterler de videoda dikkat çeken unsurlar olduğunu söyleyebiliriz. Serinin ilk oyununun deneyimlemeyen okurlarımız için hatırlatalım; kıyamet sonrası dünyada geçen ilk oyun, yarı açık dünya diye tabir edebileceğimiz bir yapıdaydı. Çöl benzeri açık dünyasında araçlarla kapışılabilirken, görev yerlerine gidildiğinde FPS tarzında bir oynanış sunuyordu.

Bethesda bünyesindeki id Software tarafından geliştirilen ve 2010 senesinde çıkışını gerçekleştiren RAGE oyunundan sonra bir devam oyununun geleceğine dair hiçbir söylenti bile yokken Walmart Kanada tarafından yapılan listeleme, tüm akışı değiştirdi. Sonrasında Bethesda ekibinin resmi Twitter hesabı, bu listedeki uydurma diye tabir edeceğimiz kapak tasarımıyla dalga geçerken, şifreli görseller göndermeye başladı. Tüm görsellerde, pembe yazıyla 5/14 ibaresi dikkat çekiyor ve 14 Mayıs 2018 tarihi işaret ediliyordu. Nihayetinde; belirtilen tarihte RAGE 2 oyununa dair bir duyuru videosuyla, kıyamet sonrasındaki kaos dünyasına geri döneceğimizi öğrendik. Şimdi de yarın ki oynanış videosunu bekler hale geliyoruz. Yayımlanan Twitter paylaşımını ve videoyu, haberimizin hemen alt kısmından izleyebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x