Şu son birkaç gün Bethesda ekibi adına oldukça hareketli geçiyor. Çünkü ekibin muhtemelen E3 2018 sunumu için sakladığı bir sürpriz, Walmart Kanada tarafından erkenden sızdırıldı. Tabii şirket, bu krizi bir fırsata çevirmek adına, şimdi de Twitter üzerinden oyunculara gizemli paylaşımlar sunuyor. Mesela geçtiğimiz gün Londra’daki Big Ben fotoğrafı ile RAGE 2 oyunu ima edilmişti. Bugün ise bir roket fotoğrafı paylaşıldı. Oyuncular ise bu fotoğraftan hem Prey, hem de RAGE 2 oyununu çıkarttı. Nasıl mı?

RAGE 2

Prey yerine Starfield da olabilir tabii, RAGE 2 ise zaten kesin

Öncelikle, fotoğrafta bulunan roket, birçok oyuncuya direkt olarak Prey oyununu hatırlattı. Peki, Bethesda neden Prey ile alakalı bir paylaşım yapsın ki? Oyun çıkalı çok oldu. Evet, oyun çıkalı çok oldu ama bundan birkaç ay önce ekip ve Twitter üzerindeki resmi Prey hesabı, oyun için gelecek olan bir ek paketin işaretlerini veriyordu. İşte oyuncular tam da bu sebepten ötürü roket ile Prey arasında bir bağlantı kurdu. Yani ekip, E3 2018 sırasında Prey için önemli bir ek paket duyurabilir.

Tabii bir de RAGE 2 oyunumuz var. Oyuncular da bu roket fotoğrafından bahsettiğimiz oyunun göndermesini çıkarttı çünkü fotoğrafta, oyun ile alakalı olan pembe bir renk kullanılıyor. Bu yüzden oyuncular, fotoğrafın bir kısmının da bu oyun ile alakalı olduğunu düşünüyor. Şimdilik bu konuda bizler resmi bir bilgiye sahip değiliz ama daha önceki bilgilere göre Bethesda ekibi, 14 Mayıs 2018 tarihinde bir sürpriz duyuru yapmaya hazırlanıyor olabilir.

Etiketler:

, , ,