Geçtiğimiz günlerde Walmart Kanada üzerinde ilginç bir gelişme yaşanmıştı. Çünkü bu kuruluş, E3 2018 sırasında duyurulacak olan birçok video oyununu listelemişti. Bu listelemelerde RAGE 2 oyunu da bulunuyordu tabii. Bahsetmiş olduğumuz listeleme sonrasında Twitter üzerindeki resmi RAGE ve Bethesda hesapları, bu durum ile alakalı komik paylaşımlar yapmıştı. Ayrıca bu paylaşımlarda Bethesda ekibinin patronu ve Rebellion ekibinin mesajları da bulunuyordu. Bugün ise bu Twitter üzerinden yine aynı konuda gizemli paylaşımlar yapıldı.

RAGE 2

RAGE 2 söylentileri tam gaz devam ediyor

Bahsetmiş olduğumuz gizemli paylaşımlar ilk olarak Twitter üzerindeki resmi Bethesda profilinden geldi. Bu ekip, Londra’da Big Ben saat kulesinin fotoğrafını paylaştı ama bu fotoğrafta 17:14 dilimi işaretlenmişti. 17:14, 12 saatlik dilimde 05:14 oluyor ve 05:14, tarihsel açıdan 14 Mayıs oluyor. Şimdi, bu elimizde kalsın.

Dediğimiz gibi, fotoğrafı paylaşılan Big Ben, Londra’da bulunuyor. Bahsetmiş olduğumuz bu RAGE 2 temelli Twitter paylaşımlarında aktif olarak mesaj gönderen Rebellion ekibi de Londra’da bulunuyor. İşte oyuncular, bu parçaları birleştirerek, RAGE 2 oyununun Rebellion tarafından geliştirildiğini düşünüyor. Ayrıca oyun, 14 Mayıs 2018 tarihinde ilk kez gösterilecek ve ardından da E3 2018 sırasında büyük duyuruyu alacağız. Tabii dediğimiz gibi, bunların hepsi birer teori.

Bu teoriyi en güçlü kılan belirtilerden bir tanesi ise, saat kulesi paylaşımındaki renkler. Bethesda ekibi, bu paylaşımda 17:14 dilimini işaretlemek için pembe bir renk kullandı. Evet, bu pembe standart bir renk olabilir ama değil. Çünkü bu renk, daha geçtiğimiz gün Twitter üzerindeki resmi RAGE hesabı üzerinden paylaşılan bir paylaşımda kullanılmıştı. Resmi RAGE hesabı, Walmart Kanada’ya yönelik bir paylaşımda, bu pembe renk ile RAGE 2 oyununun kapak tasarımının nasıl olması gerektiğini söylemişti.

Etiketler:

, ,