Bethesda ekibi, anlaşılan o ki E3 2018 etkinliğinde ciddi anlamda şov yapmaya hazırlanıyor. Ekibin şu an duyurusuna hazırlandığı Starfield oyunu bulunuyor. Bu oyun, söylentilere göre bir bilim-kurgu oyunu idi ve The Elder Scrolls evreninde geçiyor. The Elder Scrolls demişken, ortaya çıkan söylentilere göre ekip E3 2018 sırasında bir de The Elder Scrolls VI duyurusu yapmaya hazırlanıyordu. Listelemeler demişken, dün ortaya çıkan bir listelemeye göre de Bethesda ekibi, E3 2018 sırasında RAGE 2 oyununu duyuracaktı. İşte bugün ise hiç beklenmeyen bir şey oldu: RAGE ve Bethesda markalarının resmi Twitter hesapları, dün ortaya çıkan RAGE 2 söylentileri hakkında paylaşım yaptı.

RAGE 2

İlk paylaşım direkt olarak RAGE markasının resmi Twitter hesabından geldi. Bu hesap, direkt olarak Walmart Kanada’ya, “Hey Walmart Kanada, size birkaç notumuz var.” dedi ve bir görsel paylaştı. Bu görselde ise listelemesi yapılan RAGE 2 oyununun isminin yanlış yazıldığı, kapak tasarımının yanlış olduğu belirtildi. Tabii bu biraz dalga geçer bir dille söylendi. Ayrıca Walmart Kanada, bahsettiğimiz listelemeyi yapan ekip idi.

Bahsettiğimiz bu paylaşımın altında ise oldukça önemli isimler bulunuyordu. Bu isimler ise direkt olarak Bethesda, bu şirketin patronu Pete Hines ve video oyunu sektöründen sızdırdığı gerçek bilgiler ile ün salmış olan, şu sıralarda da bir video oyunu geliştiren shinobi602 bulunuyordu. Eğer dilerseniz, bahsettiğimiz tüm bu isimlerin paylaşımlarına, sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bu paylaşımlara bakacak olursak, Bethesda ekibi, yapılmış olan listeleme ile biraz dalga geçiyor ve shinobi602 da bizlere bazı sinyaller gönderiyor. Normalde olsa, bu tip listelemelere hiçbir ekip tepki vermezdi. Şimdi ise çok önemli isimlerin, bu listelemeye tepki vermesi, bu listelemenin gerçek olduğunu işaret ediyor olabilir. Çünkü Bethesda, bu yolla, sosyal medya üzerinden oldukça başarılı bir reklam yapmış oluyor. Mesela bahsettiğimiz resmi RAGE hesabı, sadece birkaç saatte on binlerce takipçi kazandı.

RAGE 2 hakkında yapılan önemli paylaşımlar

Etiketler: