Bethesda Softworks bizleri artık alıştırdı. Her sene, E3 etkinliklerinde yeni bir platform için The Elder Scrolls V: Skyrim duyuruluyordu. Yok Nintendo Switch, yok PlayStation VR, yok tost makinesi, yok akıllı buzdolabı derken, bu sene hangi platform için The Elder Scrolls V: Skyrim oyununun duyurulacağını merak ediyorduk. Bizler bu merakın içerisinde iken oldukça ilginç bir gelişme yaşandı. Kanada temelli bir reklam ajansı, hazırladığı yeni bir sunumda The Elder Scrolls VI için ürün ürettiklerini belirtti. Bahsettiğimiz sunumda tabii ki The Elder Scrolls 6 olarak geçiyordu oyunun adı.

The Elder Scrolls 6

Sizlerin de yukarıdaki görselden görebileceği üzere, bahsettiğimiz Kanadalı ajans, The Elder Scrolls VI oyununa bu şekilde yer verdi sunumda. Ajansın bu şekilde bir listeleme yapmış olması, ekibin The Elder Scrolls 6 temalı ürünler üzerinde çalıştığını bizlere söylüyor. Tabii bu sunumda, bahsi geçen ürünlerin Nisan 2018’de piyasaya sürüldüğü belirtiliyor ama video oyunu dünyasında planlar sürekli değişti için oradaki çıkış bilgisi yanlış olabilir. Sonuçta kimse, durduk durmadık yere The Elder Scrolls VI yazmaz üzerinde çalıştıkları ürün yerine, değil mi?

Kanadalı ajansın böyle bir şey yapmış olması, Bethesda Softworks ekibinin bir E3 2018 duyurusuna hazırlandığını gösteriyor olabilir. E3 2018, Haziran 2018’in ikinci haftasında gerçekleşecek ve Bethesda Softworks ekibi de bu etkinliğe katılacak. Bu yüzden, ortada bir duyuru ihtimali var. Ayrıca, eğer bu video oyunu gerçekse ve duyuruyu bu etkinlikte alacaksak, oyunun çıkışı bu sene bile gerçekleşebilir. Hatırlayacak olursanız Fallout 4, duyurulduktan sadece birkaç ay sonra çıkışını gerçekleştirmişti.

The Elder Scrolls 6 gerçekten E3 2018 sırasında duyurulabilir mi?

Geçmişte ortaya çıkan söylentilere göre Bethesda Softworks ekibi, Starfield isimli bir bilim-kurgu oyunu üzerinde çalışıyordu. Yine aynı söylentiler, bu oyunun E3 2017 sırasında duyurulacağını söylüyordu ama oyun duyurulmadı. Şimdi ise herkes bu oyun duyurusunu E3 2018 sırasında bekliyor. Bazı oyuncular ise Starfield isminin, aslında The Elder Scrolls VI için bir kod ad olduğunu düşünüyor.

Bu düşüncenin sebebi ise ortaya çıkan önceki söylentiler ile alakalı. Çünkü o söylentiler, Starfield oyununun The Elder Scrolls evreninde geçeceğini belirtiyordu. Belki de bu bilgileri sızdıran kişi her şeyi yanlış anlamıştı. Aslında Starfield, The Elder Scrolls VI için düşünülmüş olan kod isimdi. Ne yazık ki şu an net bir şey söyleyemiyoruz ama E3 2018 sırasında muhtemelen en net bilgiyi alacağız.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster