Walmart mağazalar zincirinin, Kanada şubesinin internet sitesinde listelemesinin ardından, hızlıca gelişen sürecin sonucunda, RAGE 2 oyununun duyurusuna gerçekleşti. Bir hayli çılgın karakterlerin resmedildiği, oyunun geçeceği dünyadan örneklerin de görüldüğü videonun yayımlanmasından sonra, oyuna dair bazı bilgilerin de geldiğini belirtelim. Bu bilgiler arasında RAGE 2 oyununun oynanış ve savaş mekaniklerinden, oyunun haritasının türüne; hangi platformlarda çıkışının gerçekleşeceğinden, kutulu kapak tasarımına kadar yeni pek çok bilgiden haberdar olduk. Bizler de bunları, sizler için kısaca aktarmak istedik.

RAGE 2

RAGE 2, tam manasıyla bir açık dünya FPS oyunu olacak

Bethesda tarafından yapılan kısa açıklamada oyunun; kıyamet sonrasında yozlaşmış ve hukuk kavramının tamamen ortadan kalkmış ortamında geçtiği ifadeleri yer alıyor. Oyunun geniş ve açık dünyasında istenilen yere gidileceği, her şeye ateş edilebileceği ve her şeyin de yıkılabileceği söyleniyor. Bu bilgiler doğrultusunda; aksiyonun dozajının artacağını anlarken, ilk oyundaki kısıtlı açık dünya kavramının da farklılaştırılacağı sonucunu çıkarabiliyoruz. Oynanış türü olarak da beklendiği üzere, yine FPS, yani birincil kişi nişancı türünün korunduğunu da bilgilere ekleyelim.

Yukarıdaki görselden de gördüğünüz üzere; oyunun kapak tasarımı, yayımlanan duyuru videosuna benzer biçimde tasarlanmış durumda. Oyundaki kıyamet sonrası yozlaşmış dünya karakterlerinin ön plana çıkarıldığı kapak tasarımları görseline baktığımızda, oyunun çıkış yapacağı platformları da görüyoruz. Görselde gördüğümüz gibi oyun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Tabii PC için sistem gereksinimleri bilgilerinin verilmediği gibi diğer konsollardaki performanslarla ilgili bir detayın da açıklanmadığını hatırlatalım.

RAGE 2 ve Mad Max benzeriliği sorgulanıyor

Son zamanlarda Bethesda oyunlarının; bir süre sonra Nintendo Switch platformu için de çıkış yaptıklarını görüyoruz veya çıkacağı bilgilerinin geldiğini biliyoruz. Bunlardan; sevilen FPS oyunu DOOM, Nintendo Switch için oynanabilir durumda. Beğeni toplayan bir başka Bethesda yapımı, FPS türündeki video oyunu Wolfenstein II: The New Colossus da 29 Haziran 2018 tarihinde, Nintendo Switch platformu için çıkışını gerçekleştirecek. RAGE 2 oyunu için böyle bir olasılığın olup olmadığı da, henüz bir soru işareti olarak kalıyor.

Bir başka dikkat çeken husasa da değinirsek; duyuru videosunun ardından, oyunun Mad Max oyunuyla olan benzerliklerinin göze çarptığına dair yorumlar gelmişti. Hemen belirtelim, Mad Max oyununun geliştiricileri arasında bulunan Avalanche Studios; RAGE 2 oyununun geliştiriciliğini üstlendiği görülüyor. Benzerliğin buradan kaynaklandığını basitçe söylemek isterdik ama zaten serinin ilk oyununun temasının da Mad Max benzeri bir dünyada geçtiğini bildiğimizden, fazla bir değişimin oluşmadığını belirtebiliriz. bugün yayımlanacak olan oynanış videosu ile farklı detaylara ulaşacağız oyun hakkında

Etiketler: