Yaşanan sızıntı sonrasında; Twitter üzerinden paylaşılan görseller, olası bir RAGE 2 duyurusunu işaret ediyordu. İşaret edilen tarihte, yani 14 Mayıs 2018’de beklenildiği üzere, oyuna dair duyuru gerçekleşti. Sızıntı sonrasında yaşanan yaklaşık bir haftalık süreç sonrasında, zaten bir duyurunun geleceği beklentileri vardı ama yayımlanan videoda beklenmedik bir noktaya işaret edilmesi, video oyun dünyasını şaşırtmayı başardı. Pek çok kişi, yalnızca duyuru beklerken, bir de oynanış videosunun paylaşılacağı söyleniyordu. Hem de bu oynanış videosunun, duyuru videosundan yalnızca bir gün sonra paylaşılacağı bilgisi bulunuyordu. Nihayetinde, o bir gün geçti ve RAGE 2, oynanış videosuyla karşımıza çıktı. Bu videoyu haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz. Oynanış videosuna dair izlenimlermizi de haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

RAGE 2 oynanış videosu Bethesda tarafından yayımlandı

RAGE 2 oynanış videosu heyecan yaratıyor

Yayımlanan RAGE 2 oynanış videosunda; duyuruya dair paylaşımlarda olduğu gibi, kıyamet sonrasının kural tanımaz dünyasının gerçekleri ön plana çıkıyor. Düşmanlarla girilecek kıyasıya mücadelelerde parçalanma ve yıkılma dinamiklerinin ön plana çıkarıldığını görüyoruz. İlk oyundaki gibi araç kullanım mekaniklerinin de gösterildiği videoda, açık dünyanın yapısına dair bazı ipuçlarına da sahip oluyoruz. Yayımlanan oynanış videosundan görüldüğü kadarıyla; ilk oyundaki Mad Max dünyası benzeri kumlarla örtülü yapılar korunurken, açık dünyada farklı mekanların bulunacağı da anlaşılıyor. Ayrıca DOOM oyununa benzer şekilde düşman yapısı ve oynanış mekanikleri de ilgi çekiyor.

Bethesda tarafından paylaşılan oynanış videosu, açıkçası bizleri heyecanlandırmayı başardı. Özellikle yeni oyunun, hareket alanı bakımından ilk oyundan daha özgürlükçü bir yapıya bürünmesi, daha uzun vakit harcanacağının işareti olarak yorumlanabilir. Açık dünya haritasının geliştirilmesi, vuruş ve parçalanma mekaniklerine önem verilmesiyle, RAGE 2 önümüzdeki dönemin iddialı yapımlarından birisi olacağının izlenimini veriyor. Oyunun PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkış yapacağını hatırlatalım. Çıkış tarihiyle ilgili bilgilerin ise E3 2018 sırasında paylaşılacağı tahmin ediliyor.

 

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster