Geçtiğimiz haftalar içerisinde oldukça sürpriz bir şekilde duyurulan RAGE 2, anlaşılan o ki geliştirilme sürecine tam gaz devam ediyor. Şu an bu oyun 2 farklı stüdyo tarafından geliştiriliyor ve Bethesda tarafından da dağıtılmaya hazırlanıyor. Şimdi, Bethesda şirketi bir yana; bahsettiğimiz oyunu geliştiren iki stüdyodan bir tanesi Avalanche Studios. Bu ekip daha önce Just Cause 3 ve Mad Max oyunlarını da başarılı bir şekilde geliştirmişti. Yalnız, anlaşılan o ki ekip geçmiş oyunlarından daha fazla başarıya ulaşmak istiyor. Çünkü ekip, üçüncü stüdyosunu İsveç sınırları içerisinde açtı.

RAGE 2

Avalanche Studios ekibi ilk stüdyosunu 2003 senesinde Stockholm içerisinde açmıştı. Takvimler 2011 senesini gösterdiğinde ise ekip, ikinci stüdyosunu New York üzerinde açmıştı. 2018 senesinde ise şirket, Malmö içerisinde üçüncü stüdyosunu açtı. Peki, bu stüdyo ne yapacak? RAGE 2 oyununun geliştirilme sürecine destek mi verecek?

Yeni stüdyo, RAGE 2 projesine destek vermeyebilir

Yapılan açıklamalara göre Malmö, İsveç stüdyosu, genel olarak ekibin şimdiki ve gelecek video oyunu serileri üzerinde çalışacak ama ekip, büyük projelerde bulunmayacak. Açıklamalara göre üçüncü stüdyo, daha çok küçük ve esnek projelerde bulunacak. Buna rağmen stüdyo, genel olarak tüm stüdyoların AAA teknolojisini kullanabilecek.

Bu noktada bizlerin biraz kafası karıştı çünkü Avalanche Studios ekibinin bugüne kadarki en küçük projesi Rumble City idi. Rumble City, iOS ve Android için çıkmış olan bir strateji oyunu idi. Bu yüzden, üçüncü stüdyonun şu an neler yapacağını biz pek anlamadık. Belki kendileri, The Hunter: Call of the Wild projesine ek içerik konusunda destek olabilir veya yeni bir The Hunter oyunu geliştirebilir. Bu sorunun cevabını, bizlere zaman verecek.

Etiketler: