Geçtiğimiz günlerde size bir fikrimi paylaşmıştım. Bu fikrim Ubisoft ekibinin For Honor isimli video oyunu ile alakalı idi. Yazımda, oyunda çok fazla, “Grind” yapılması gerektiğini ve bunun rahatsız edici olduğunu yazmıştım. Benimle aynı fikirde olan binlerce de oyuncu varmış, hem de uzun zamandır. Ubisoft ise bu konuya değinebilmek için oyunda bir değişiklik yapmaya karar verdi. Bu karar, Steel birimlerini daha fazla kazanma ile veya daha ucuz kozmetik ögeler ile alakalı değil. Açıklamalara göre Ubisoft, For Honor içerisinden 600 adet kozmetik ögeyi kaldırıyor.

For Honor

For Honor ile ilginç bir adım atılıyor

Bahsetmiş olduğumuz video oyununda bir süredir 600 civarı kozmetik öge indirimdeydi. Şimdi ise yapılan açıklamalara göre bu indirimler bittikten sonra, o indirimdeki kozmetik ögeler oyundan kaldırılacak ve gelecekte, rotasyonlu olarak oyuna tekrar, indirimli bir şekilde geri eklenecek. Tabii rotasyonlu olduğu için hiçbir kozmetik öge, sonsuza kadar mağazada satılmayacak. Yine de bu kozmetik ögeyi satın almış olan oyuncular, o ögelere istedikleri gibi ulaşabilecek, kullanabilecek.

ResetEra ve Reddit gibi platformlarda ise atılan bu adım hiç olumlu bir şekilde karşılanmadı. Bazı oyuncular, For Honor gibi düzenli ve güzel desteklenen bir video oyununda böyle bir adım atılmasına anlam veremedi. Bazı oyuncular ise Ubisoft ekibinin bu kararından birkaç hafta sonra geri döneceğini düşündüğünü belirtti. Peki, sizler neler düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Etiketler:

,