Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

The Walking Dead: The Final Season için nasıl bir devam oyunu gelmeli?

The Walking Dead: The Final Season için gelebilecek bir devam oyunu için ortada birkaç farklı alternatif var.

8 senelik bir hikaye, geçtiğimiz günlerde sonlandı. Telltale Games tarafından başlatılmış bir macera, Skybound Entertainment tarafından bitirildi. Bir zamanların çok popüler olan bölümsel The Walking Dead oyunu, The Walking Dead: The Final Season ile oyunculara veda etti.

Telltale Games, iflasını açıklamadan önce bu serinin Clementine olmadan devam edeceğini belirtmişti. Tabii şimdi serinin tüm hakları Skybound Entertainment ekibinde ve bu ekip, Telltale Games tarafından oluşturulmuş planı devam ettirecek olursa, nasıl devam ettirmeli? Bu yazımda, sizlere bu güzel sorunun cevabını vermeye çalışacağım.

The Walking Dead: The Final Season

The Walking Dead: The Final Season ardından seri nasıl devam etmeli?

Clementine ve AJ ile

Açıkçası, benim en sıcak bakmadığım devam oyunu fikri, Clementine ve AJ ile olacaktır. Tamam, Clementine oldukça sevilen bir karakter. Ben de bu karakteri inanılmaz bir şekilde seviyorum ama bir yerden sonra da durmasını bilmek gerekiyor. Final sezon ile Clementine, mutlu sona kavuştu ve bu son, bence daha fazla araştırılmamalı, devam ettirilmemeli. Fakat devam edecek olursa, neler olmalı?

Eğer The Walking Dead: The Final Season, Clementine ve AJ ile devam edecekse, bence tek bir sezon daha işlenmeli ve bu sezonda da AJ’in yavaş yavaş psikopata dönüşmesi işlenmeli. Bu yönde bir karakter gelişimini zaten final sezonda gördük. Devam sezonunda ise AJ net bir psikopata dönüşmeli ve belki de sezonun baş kötü karakteri olmalı. Tabii bu noktada oynanış nasıl planlanır, işler karışabilir.

AJ, kötü karaktere dönüşeceği için onu kontrol etmek ilginç olacaktır. Aynı zamanda Clementine’ı kontrol etmek de sıkıcı olacaktır; şu an kendisinin bir ayağı yok ve oynanış açısından bu durum da çok sınırlandırıcı olacaktır. Belki The Walking Dead: The New Frontier gibi daha yeni bir karakter işlenebilir ama bu çok kötü bir fikir olacaktır. Oyuncular daha AJ ile oynamaya yeni alışmış olacak, üzerine yeni bir oynanabilir karakter mi? Ben almayayım.

Tabii bu noktada söylemem gerekiyor: Clementine ve AJ ile devam edecek son bir sezonda Ericson’s Boarding School içerisinden karakterler bulunmalı mı, açıkçası bilemiyorum. Ericson’s Boarding School, Violet ve Louis gibi güçlü, oynanabilir seviyede karakterlere sahip. Ayrıca bu karakterler, final sezonda kendilerini yeterince geliştirdi. Yine de Clementine, AJ ve Ericson’s Boarding School içerisinden çocukların aynen bulunacağı bir sezon, bir önceki sezona da ekstrem seviyede benzemez mi?

AJ ve Ericson’s Boarding School karakterleri ile

Eğer bir devam sezonu gelecekse, benim oyum kesinlikle AJ ve Ericson’s Boarding School içerisinden çocukların bulunduğu bir sezon olacaktır. Başlangıçta da dediğim gibi artık Clementine ile olan bağ koparılmalı ve yeni sezonda kendisine yer verilmeli. Tabii bu nasıl olacak, bilemiyorum. Sırf karakteri oyundan çıkartmak için Clementine gibi birini öldürmek inanılmaz mantıksız olacaktır. Belki Clementine, oldukça arka planda kalan, yardımcı bir karakter olarak sezonda bulunabilir. Bu beni rahatsız etmez.

Şimdi dönelim sezonun ana karakterlerine: AJ ve final sezondan tanıdığımız diğer çocuklar. Bence, bu sezon direkt olarak final sezonun hemen arkasından başlamalı ve okuldaki çocukların maceralarına ev sahipliği yapmalı. AJ, psikopata dönüşmek yerine Clementine gibi iyi bir karaktere dönüştürülmeli. Clementine, zombilerin olmadığı bir dünyada doğmuştu ama AJ, direkt olarak kıyametin içinde doğdu ve bu bilgi ile çok güzel olasılıklar hikaye anlamında işlenebilir. En azından ben o şekilde düşünüyorum.

Bu devam sezonunda Ericson’s Boarding School’un görsel anlamda geliştirilmesi de ele alınabilir. Okuldaki çocukların amacı, okulu olabildiğince güçlü bir hale getirip, ele geçirilmesi imkansız bir mekan yapmak olabilir. Belki final sezonundan duruma göre Lilly veya James, sezonun baş kötü karakteri olarak hazırlanabilir. Hatta James, oldukça ilginç ve dikkat çekici bir seçim de olacaktır. İşin içine Lilly girecek olursa da açıkçası Delta ve Richmond içerisindeki toplulukların, aktif bir şekilde hikayeye dahil edilmesini isterim.

AJ ve Ericson’s Boarding School içerisindeki çocukların bulunacağı bir sezonda yan karakterler sayesinde aşka, genel anlamda tüm karakterler ile komediye, Lilly ve James gibi karakterler ile de güzel bir kötülüğe yer verilebilir. Tabii sezonda yeni karakterler de bulunmalı. Belki birkaç çocuk, çevre topluluklar sayesinde bu okulu duyup, okula katılmak isteyebilir ve buralardan bile bazı hikayeler yürütülebilir.

AJ ile

Sadece AJ ile devam edecek bir sezon da benim her zaman kabulüm olacaktır ama ne zaman söyle bir sezon hayal etsem, aklıma en karanlık senaryolar geliyor. Eğer bir sezonda sadece AJ olacaksa Clementine ve diğer çocukların, bir şekilde sezondan çıkartılması gerekiyor ve bu noktada da en mantıklı tercih, herkesi öldürmek olacaktır. Belki kalan Delta askerleri veya Delta’nın birlikte olduğu bir topluluk, okula saldırı düzenleyip, herkesi öldürmek isteyebilir. Clementine ve belki diğer birkaç karakter de AJ’in okuldan kaçabilmesi için kendi hayatını feda edebilir.

Eğer sezon bu şekilde başlarsa, karşımızda bir intikam hikayesi olacak demektir. AJ, Delta veya başka bir topluluğu tek başına indirmek için gaza gelmiş ve bu yönde bir adım atmaya hazırlanıyorken belki Richmond’dan geri dönen karakterler onu geri tutabilir. Hatta böyle olursa, çizgi romanlardan ve üçüncü sezondan Jesus karakterine ve onun içerisinde bulunduğu gruba daha fazla yer de verilebilir.

Dördüncü sezonun yazarları, yepyeni karakterleri oyunculara tanıtmakta çok güzel bir iş başarmıştı. Eğer devam sezonunda da aynı yazarlar bulunacaksa, tamamen yeni bir karakter kadrosu da oyunculara tanıtılabilir. Tabii ki AJ karakterini tutarak, onun yanına yardımcı yeni karakterler düşünülebilir.

Yepyeni karakterler ile

Skybound Entertainment, The Walking Dead: The Final Season için bir devam oyunu yapacaksa, aslında sadece AJ ile devam etmek haricinde en mantıklı karar, yepyeni karakterler olacaktır. En başlarda da dediğim gibi bence Clementine, artık bu seride daha fazla bulunmamalı fakat eğer yolumuza AJ ile devam edeceksek, oyunun içerisinde fiziksel olarak Clementine bulunmasa bile oyuncular, AJ sayesinde onu sürekli hatırlayacak. Bunun da üstesinden en iyi şekilde, yeni karakterler ile gelinebilir.

Hemen yukarıda söylemiş olduğum gibi The Walking Dead: The Final Season ile yeni karakterler çok başarılı bir şekilde tanıtılmıştı. Eğer aynı yazar ekibi, yeni sezon üzerinde çalışacak olursa, tamamen yeni karakter kadrosu konusunda kendilerine sonsuza kadar güvenebilirim.

Yepyeni bir karakter kadrosu demek, en azından birkaç sezon daha devam edebilecek olan bir maceranın başlangıcını bizlere sunabilir. Clementine ile 4 sezonluk bir macera gördük ve Telltale Games ekibinin stiline gayet alıştık. Şimdi bir de yepyeni karakterler ile Skybound Entertainment ekibinin The Walking Dead oyununu 4 sezon boyunca deneyimlemek hiç de fena olmaz.

Kurucu

3
Yorumlar

avatar
2 Yorum Konuları
1 Konu Cevapları
3 Takipçiler
 
En Popüler Yorum
En Sıcak Yorum
  Abone Ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Lilly ve James in geleceğini düşünmüyorum çünkü Lilly öldürebiliyoruz ve Lilly i öldürmesek de James ölüyor.

Erkam
Ziyaretçi
Erkam

Bence yeni sezon çıkarmazlar ama dlc gelecek diyorlar