Daha önce karşımıza LawBreakers ve Radical Heights isimli video oyunları ile çıkmış ve hepsinde de başarısız olmuş olan Boss Key Productions, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz gün kapanmıştı. Stüdyonun kapanması ardından, ekibin başı olan Cliff Bleszinski, Twitter üzerinden oldukça önemli paylaşımlar yaptı. Bu paylaşımlarda, geliştirici ekibin reddedilmiş olan video oyunları görünüyordu. Dilerseniz yazımızın devamından bu oyunlara bizler de göz atalım.

LawBreakers

LawBreakers ve Radical Heights yerine bu oyunlardan birini görmek isterdik

Cliff Bleszinski öncelikle DragonFlies isimli PvE temalı bir video oyununu gösterdi ki bu oyunun konsept tasarımını hemen yukarıdan sizler de görebilirsiniz. Yapımcının söylediğine göre bizler bu oyunda bir samuray olacaktık ve ejderhalar sürüp, arkadaşlarımız ile zombiler öldürecektik. Yapımcının dediğine göre oyunda ejderha yumurtaları bulup, o yumurtalara gözümüz gibi bakıp, kendi ejderhalarımızı yetiştirebilecektik.

Yapımcının söylediğine göre bu video oyununun 40 milyon dolarlık bir bütçesi bulunuyordu ki bu bütçe, AAA oyunlarına yakın bile değil. Cliff Bleszinski bu video oyununun fikrini Sony, Microsoft, Warner Bros., 2K Games, EA ve Activision ekiplerine sunmuş ama tüm ekipler, bu video oyununa olumlu bir cevap vermemiş.

Yapımcı tarafından gösterilen ikinci video oyunu ise bir sanal gerçekçilik üyesi idi. Bu oyunun da kod adı Rover ile DogWalkers arasında gidip geliyordu. Bu oyun da, diğer ejderhalı oyunun aksine PvP temalı, çevrim içi bir VR oyunu idi. Bu oyunda oyuncular, tank kullanıp, diğer oyuncuları öldürmeye çalışıyordu. Oyunun temeli 5 v 5 v 5 v 5 v 5 şeklinde oynanıyordu ve tanklar da Zoid gibi görünüyordu. Bu oyunun hangi firmalara sunulduğunu bilemiyoruz ama yine reddedildiği oldukça açık.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster