Cliff Bleszinski‏ tarafından yönetilen, en son karşımıza LawBreakers ve Radical Heights oyunları ile çıkmış olan Boss Key Productions, dün yapılan bir açıklama ile kapatıldı. Direkt olarak Cliff Bleszinski‏ tarafından, Twitter üzerinden paylaşılan bu açıklamaya göre Boss Key Productions artık herhangi bir şey yapmayacak. Yine de Radical Heights oyununun sunucuları açık kalmaya devam edecek.

Radical Heights

Radical Heights oyununun sunucuları bir süre açık kalacak

Yapılmış olan açıklamada tam olarak, “Bugün itibariyle Boss Key Productions kapanıyor. 4 yıl önce video oyunu sektöründe çok kaliteli oyunlar yapabilmek için bir stüdyo açtım ve içerisine en yetenekli isimleri kattım. Bu isimler, hiç yorulmadan, sürekli çalıştı ve kaliteli içerikler ortaya koymaya çalıştı. İyi ve kötü günlerimiz oldu ama sonucunda, çalışırken eğlenebildik. LawBreakers çok güzel bir video oyunu idi ama ne yazık ki ilgi çekemedi. Bundan sonra büyük bir pazar payına sahip olan Battle Royale türüne yöneldik ve Radical Heights oyununu yaptık. Başarılı da olduk ama biraz geç kalmıştık.” yazıyordu.

Açıklamalar, “Kendi adıma konuşayım, biraz dinleneceğim ve aileme zaman ayıracağım. Video oyunları, sonsuza kadar benim hayatımın bir parçası olacak ve gelecekte, umarım yeni projeler ile oyuncuların karşısına çıkacağım. Şimdilik zamana ihtiyacım var. Bu zamana kadar bana ve stüdyoma destek çıkmış olan herkese teşekkür ederim. Son olarak, yakın bir geleceğe kadar Radical Heights oyununun oyununun sunucuları açık kalacak.” şeklinde devam ediyordu ve sonlandı.