Daha önce karşımıza LawBreakers, Gears of War 3, Gears of War 2, Unreal Championship 2: The Liandri Conflict ve Unreal Tournament 2003 gibi video oyunları ile çıkmış olan Cliff Bleszinski, şu an oldukça agresif bir şekilde Twitter platformunu kullanıyor. Bu kişi daha önceden, LawBreakers oyununun başarısızlığını PlayerUnknown’s Battlegrounds olarak göstermişti. Geçtiğimiz günlerde ise Cliff Bleszinski, oklarını Epic Games ekibine yönlendirmişti. Çünkü Cliff Bleszinski ismine göre Epic Games, kendi çalışanlarını elinden alıyordu. Bu konuda da en güzel cevabı, Cliff Bleszinski için eskiden çalışmış birisi vermişti. Bugün ise daha farklı bir bilgi elimize geçti. Meğer Cliff Bleszinski, Microsoft ekibine bir video oyunu projesi sunmuş ve kabul edilmemiş. Hem de yakın zamanda.

LawBreakers oyununun yapımcısı, Microsoft ekibine dönmeyi denedi

Belki de LawBreakers, Microsoft çatısı altında bulunmalıydı

Şu an Radical Heights isimli çok da popüler olmayan bir Battle Royale oyununu geliştiren Cliff Bleszinski ve ekibi, anlaşılan o ki bu projeden önce Microsoft ile bir anlaşma yapmak istedi. Bir Twitter kullanıcısı, Cliff Bleszinski ismine bir mesaj atarak, “Phil Spencer ile olan bu ilişkin varken, neden Microsoft ile bir anlaşma yapıp, yeni bir seri ile karşımıza çıkmıyorsun? Belki aksiyon-macera tipinde olan bir TPS yaparsın.” dedi.

Cliff Bleszinski ise hali hazırda böyle bir fikri Microsoft ekibine sunduğunu belirtti. Eğer böyle bir fikir sunulduysa ve şu an ortada o sunumun projesi yerine Radical Heights isimli Battle Royale oyunu varsa, sunum Microsoft tarafından kabul edilmemiş demektir. Açıkçası bu projenin kabul edilmemesi için birkaç sebep var. Öncelikle, eskiden beri Xbox markası ile çalışan Radical Heights geliştiricisi, LawBreakers oyununu Xbox One için piyasaya sürmemişti. Sadece PC ve PlayStation 4 oyuncuları bu oyunu oynayabilmişti. Ayrıca, bunun üzerine bir de oyun başarısız olmuştu. Tüm bunların üzerine, Cliff Bleszinski son zamanlarda oldukça toksik bir hava sunuyor. Tüm bunlar, Xbox markasını geri itmiş olabilir. Bizler de pek şaşırmayız bu duruma.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster