Brothers: A Tale of Two Sons gibi başarılı bir video oyununun arkasında ismini bulunduran Josef Fares, yakın geçmişte karşımıza A Way Out isimli, eşli oyuncu temelli bir video oyunu ile çıkmıştı. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkmış olan bu oyun, Hazelight Studios ve EA ekiplerinin iş birliği ile hazırlanmıştı. Yani oyunu Hazelight Studios geliştirmişti, EA ise dağıtımcılığını yapmıştı. IGN ekibinden gelen bilgilere göre ise Hazelight Studios aslında en başta EA yerine Microsoft ile bir anlaşma imzalayabilirdi. En azından ortada öyle bir ihtimal bulunuyordu.

A Way Out

IGN ekibinin aylık IGN Unfiltered şovuna katılan A Way Out yönetmeni Josef Fares, “Brothers: A Tale of Two Sons ile birlikte adeta patladık. Microsoft ile bir anlaşma imzalamaya çok yakındık. Hatta EA ile imzaladığımız anlaşmadan sadece birkaç hafta önce Microsoft ile bunu konuşuyorduk. Bu kadar yakındık.” dedi tam olarak.

Josef Fares ayrıca Xbox markasının patronu olan Phil Spencer hakkında da, “Phil Spencer bana soracak olursanız, Microsoft markasının başına gelmiş olan en güzel şey. Phil Spencer gerçekten çok havalı, çok iyi bir insan. Ayrıca kendisi video oyunlarına da adeta aşık.” dedi.

Peki, neden A Way Out için EA ile anlaşma imzalandı?

Kendi kendinize, “A Way Out için neden EA ile anlaşma imzalandı? Microsoft çok daha büyük bir marka ve oyun için daha iyi bir sonuç elde edilebilirdi.” şeklinde bir soru yöneltmiş olabilirsiniz. Bu yüzden hemen cevaplamak istiyoruz. Oyunun yönetmeninin söylediğine göre ekip, EA ile anlaşma imzaladı çünkü bu ekibin İsveç içerisinde ofisi bulunuyordu. Hazelight Studios da Stockholm içerisinde bir ofise sahip olduğu için, en iyi seçenek EA olarak göründü geliştirici ekibin gözüne.

Etiketler:

, ,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster