Bize göre Microsoft tarafından geliştirilmiş en iyi video oyunu serilerinden bir tanesi olan Forza, yeni bir Forza Horizon oyunu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Nereden mi biliyoruz? Çünkü Xbox İspanya ve Xbox Portekiz ofislerinin patronu olan Fernanda Delgado, bu bilgiyi Gamereactor ekibi ile paylaştı. Fernanda Delgado, bu açıklamada Forza Horizon 4 hakkında hiçbir bilgi vermedi ve herkesin E3 2018 etkinliğini beklemesini söyledi. Tamamdır Fernanda Delgado, biz beklemeye başlıyoruz.

Forza Horizon 4

Fernanda Delgado yaptığı açıklamada, “Yeni Forza Horizon oyununun nerede geçeceği hakkında ortada çok fazla söylenti vardı. Bizler, bu bilgiyi önümüzdeki E3 etkinliğinde söyleyeceğiz.” dedi. Yeni oyun hakkında daha fazla bilgi vermeyen Xbox İspanya ve Xbox Portekiz ofislerinin patronu, şimdiden oyuncuları heyecanlandırdı.

Forza Horizon 4 söylentileri neydi?

Fernanda Delgado, yaptığı bu açıklamalarda tabii ki yakın geçmişte yayımlanmış olan bir söylentiden bahsediyor. Bu söylentiye göre serinin yeni oyunu Japonya’da geçecekti. Ayrıca bu söylenti, daha doğrusu sızdırma bilgi, direkt olarak Xbox One konsolunun API kısmından geliyordu. Yani buna sanırım söylenti yerine sızdırma demeliyiz ve biraz daha fazla inanmalıyız. Serinin üçüncü oyunu Avustralya’da geçmişti. Bu yüzden dördüncü oyun eğer Japonya’da veya bir Asya bölgesinde geçerse, gerçekten önemli bir değişiklik görebiliriz şeklinde hissediyoruz şu an.

Playground Games ve Turn 10 Studios tarafından ortaklaşa bir şekilde geliştirilen bu yarış serisi, Forza Motorsport serisinin aksine bir açık dünya oyunu. Oyuncular, arabalarını görsel ve performans açısından modifiye edebiliyor. Ardından oyuncular belli festivaller içerisinde yarışıyor. Oyundaki belli noktalarda ise önemli ve çılgın yarışlar oluyor. Bu yarışlarda trenlerle, uçaklarla, gemilerle ve çok daha fazlası ile yarışabiliyorsunuz.

Etiketler:

, ,