Xbox markasının başındaki isim Phil Spencer; Xbox One X, gelecek nesil oyun konsolları, foto gerçeklik kavramı, Xbox Game Pass ve pek çok konu hakkında gelen soruları yanıtladı. Twitter üzerinden gerçekleştirilen soru-cevap etkinliğinde bir hayli samimi yanıtlar veren Phil Spancer, Red Dead Redemption oyununa da değindi. Son olarak Xbox One X cihazları için 4K desteğiyle gelecek olan oyun için övgülerde bulunan Phil Spencer’ın açıklamalarının detaylarını haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Xbox başkanı Phil Spencer, gelecek nesil oyun konsollarını değerlendirdi

Twitter üzerinden gerçekleşen soru-cevap etkinliği, Red Dead Redemption oyununa dair açıklamalarla başladı. Phil Spencer, bu oyunun 3 farklı donanıma sahip cihazında oynanabilir olacağının altını çizerken, zamansal gelişimini örneklerle açıkladı. 2011 senesinde çıkışını gerçekleştiren Red Dead Redemption, ilk olarak haliyle Microsoft bünyesindeki Xbox 360 cihazlarında oynanabilmekteydi. Bu cihazlardaki çıkış sürecini başlangıç olarak tanımlayan Phil Spencer, Xbox One S cihazlardaki sürümü orta bölüm olarak tanımladı. 4K görüntü kalitesiyle geliştirilmekte olan ve Xbox One X cihazları için gelecek son sürümü ise hikayenin son bölümü ve tamamlanışı olarak yorumladı Phil Spencer. Ayrıca Red Dead Redemption için inanılmaz oyun tanımlamasını yaptı.

Xbox liderine göre bilgisayarlardan öğrenilecek çok şey var

Twitter üzerinden gelen açıklama ve yorumlar, yalnızca Red Dead Redemption oyununun geliştirilmekte olan sürümüyle alakalı değildi tabii. Phil Spencer’a gelen sorulardan bir tanesi de, yeni cihazlarıyla yakaladıkları donanımsal üstünlüğü, gelecek nesil oyun konsollarına nasıl aktaracaklarıyla ilgiliydi. Bu soruya öğrenerek gelişmeye devam ettikleri yanıtını veren Phil Spencer, video oyun geliştiricilerinin ve oyuncuların verdiği tepkilerin Microsoft’a çok şey kattığını belirtti.

Merak edilen bir başka konuysa Microsoft’un aynı oyunu farklı nesillere aktarmak konusundaki fikirleriydi. Bu konuda PC platformundan ve ekran kartları döngüsünden örnekler alınması gerektiği yorumunu yapan Phil Spencer, konunun oyuncular ve oynamak istedikleri platformla alakalı olduğunun altını çizdi. Bir diğer soruda foto gerçeklik konusu açıldı ve Phil Spencer bunun yaklaşık on yıl içerisinde mümkün olabileceğini düşündüğünü ifade etti. Bahsi geçen sistemin, televizyondaki abonelik sistemleri gibi denemeler yapmasına yönelik bir soru da geldi. Microsoft oyun konsollarının liderinin yanıtı ise; oyuncuların para verdiği bir sistemde fazla deneme yanılma imkanının olmadığı yönündeydi.

Etiketler: