Övgülerin belki de en çok mutlu edeni, rakipten gelenlerdir. Olumlu yorumların tarafsız olduğuna inanmak konusunda bazen sıkıntılar oluşabilir. Karşı tarafta olduğu bilinen bir kişiden gelen övgüler ise yapılan işin gerçekten başarılı olduğu sonucunu çıkartır. 20 Nisan 2018 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için çıkışını gerçekleştirecek olan God of War için inceleme puanları açıklanmıştı. Aldığı yüksek notlar ve olumlu yorumlara ek olarak, Sony’nin en büyük rakiplerinden de yorumlar geldi. Xbox ekibinin başındaki isim Phil Spencer, God of War oyununun aldığı övgüleri değerlendirdi ve tebriklerini sundu.

God of War

God of War, Xbox cephesinin bile takdirini kazanıyor

Xbox başkanı ve Microsoft video oyunları bölümü başkan yardımcısı sıfatlarına sahip olan Phil Spencer’ın, oyun konsollarındaki rekabete dair gayet nazik bir kişiliğe sahip olduğunu hatırlatalım. Yani en önemli rakiplerinden bile övgü aldı derken, Sony’den nefret eden bir rakibi bile oyunu övmüş diyemeyiz. Phil Spencer geçmişte; konsol savaşları kavramının gereksiz bir tartışma olduğu fikrini öne sürmüş, geliştiricilerin tartışmaktan öte eğlence için çalışmaları gerektiğini belirtmişti. Video oyunlarının insanları bir araya getirebilecek çok özel bir sanat formu olduğunu sözlerine sahip bu centilmen kişilikten, rakiplerinin birinci parti oyunu için de güzel kelimeler geldiğini görüyoruz.

Yayımladığı Twitter paylaşımıyla God of War oyununun aldığı puanlara ve çıkış dönemi başarısına değinen Phil Spencer, seriye yakışan bir yeniden dönüş yaşandığını ifade ediyor. Bu Twitter paylaşımında,  Sony Interactive Entertainment başkanı Shuhei Yoshida ve God of War oyununun geliştirici ekibi Santa Monica Studio etiketlerini görüyoruz. Etiketlerle birlikte, organizasyonun en başındaki isim ve oyunun geliştirici ekibi aynı anda tebrik ediliyor. Phil Spencer tarafından paylaşılan Twitter mesajında bu etiketlerle, oyunun çıkışı ve inceleme puanlarındaki başarısından ötürü, rakiplerini kutlama ifadeleri yer alıyor.

Ayrıca Phil Spancer tarafından paylaşılan Twitter paylaşımında; God of War serisine yakışan bir çıkış dönemi süreci yaşandığı ifadelerinin eklendiğini de görüyoruz. Rakiplerinin bile takdirini kazanan, neredeyse tümüyle değişmesine rağmen pek çok basın mensubu tarafından beğeniyle karşılanan oyunun inceleme yazısını, ilerleyen günlerde sitemizde görebilirsiniz. Oyunun ön siparişte olduğunu ve 20 Nisan 2018 tarihinde tüm oyuncular için ulaşılabilir olacağını hatırlatalım. Bahsi geçen Twitter paylaşımını, haberimizin alt kısmında görebilirsiniz.

Etiketler:

,