İncelemeleri geçtiğimiz gün yayımlanan, kendisi ise 20 Nisan 2018 tarihinde piyasada olacak God of War, birçok oyuncu tarafından merakla bekliyor. Bu oyun şu an 2018 yılının en iyi video oyunu olarak rekor kitaplarına adını yazdırdı. Peki, böylesine başarılı bir video oyununun ardındaki yönetmen, tüm bu şeyler hakkında neler düşünüyor? Skill Up isimli bir YouTube içerik üreticisi, bu yönetmen ile bir röportaj yapma fırsatı buldu ve bu röportaj ile birçok sorunun da cevabını öğrenmiş olduk. Ayrıca God of War yönetmeninin gelecekte kendisine ait bir video oyunu yapmak istediğini de öğrenmiş olduk.

God of War

God of War oyununun geliştirme süreci oldukça zordu

Oyunun yönetmeni olan Cory Barlog’un dediğine göre, God of War geliştirme süreci herkesin tahmin ettiği gibi kusursuz bir şekilde geçmedi. Hatta bir ara geliştirici ekip, planladıkları zamanlamanın çok gerisinden geliyordu, birçok farklı noktada zorluk karşılarına çıkıyordu. Bu zamanlarda da Cory Barlog kendisine, “Ben ne yapıyorum böyle? Bu projeyi mahvedeceğim, bu seriyi dizlerinin üzerine çöktüren kişi ben olacağım.” diyordu ve kendisini üzüyordu. Tabii oyun bittiğinde ise her şey tam tersi şekilde gelişti.

Cory Barlog ayrıca bu röportaj sırasında kendisine ait bir video oyunu yapmak istediğini de belirtti. Cory Barlog bu konuda, “Bundan sonra kendime ait olan bir video oyununu geliştirmeyi çok isterim. Tamamen bana, benim bakış açımı içerisinde taşıyan bir video oyunu.” dedi. Bu yönetmen ayrıca 2 aylığına tatile çıkacağını da belirtmişti. Bakarsınız tatil dönüşünde kendisi, kendi başına bir video oyunu geliştirir. Ne dersiniz?

Sırada oyunun koleksiyoncu sürümü var

God of War isimli video oyunu dediğimiz gibi 20 Nisan 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. İşte oyunun yönetmeni olan Cory Barlog ve oyunda Kratos karakterinin ses aktörü olan Chris Judge, PlayStation ve Sony için kamera karşısına geçti ve oyunun koleksiyoncu sürümünün kutu açılış videosunu çekti. Eğer dilerseniz bahsettiğimiz bu videoya hemen aşağıdan sizler de göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster