Daha önce karşımıza LawBreakers oyunu ile çıkan Boss Key Productions, şimdi de yeni oyunu Radical Heights ile Steam üzerinde. Erken erişim içerisinde bulunan bir Battle Royale oyunu olan Radical Heights, daha yeni çıkışını gerçekleştirdi. Ekip de artık LawBreakers üzerinde çalışmıyor çünkü oyunu oynayan gerçekten kimse yok. Geliştirici ekip, yeni bir oyun ile bu kaderden kurtulabileceklerini düşünmüş olabilirler ama istatistiklere bakacak olursak, ekibin bu yeni oyunu da pek oynanmıyor.

Radical Heights

Radical Heights, %85 kadar oyuncu kaybetti

Çıkış gününde Steam üzerinde 10 bin oyuncuya ev sahipliği yapmış olan Radical Heights, çıkışından iki hafta sonra sadece 2 bin oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Yani ortada neredeyse %85 oranında bir düşüş bulunuyor. Bu da bizlere LawBreakers oyununu hatırlatıyor. Çünkü LawBreakers oyununda da benzer bir olay yaşamıştı geliştirici ekip.

Şu sıralar %100 doğru bilgi veremeyen SteamSpy ekibinin istatistiklerine göre dün LawBreakers oyununu aynı anda 11 kişi oynayabildi. Bahsetmiş olduğumuz Battle Royale oyununu ise 1200 civarında kişi oynadı. Yani bu oyunun Steam üzerindeki ömrü yavaş yavaş bitiyor gibi görünüyor. Açıkçası, piyasada Fortnite: Battle Royale ve PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi oldukça güçlü video oyunları bulunurken, aynı türde bir oyun yapmak gerçekten cesaret ister. Boss Key Productions ekibini bu cesaretleri için tebrik ediyoruz, yine de bu oyunun kötü duruma düşdüğünü değiştirmiyor tabii ki. Bakalım Boss Key Productions ekibi bu olaylardan sonra neler yapacak?

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster