Xbox One konsolunun çıkışı ile birlikte video oyunlarına olan önceliğini biraz geriye itekleyen Microsoft, son zamanlarda video oyunları sektörüne önem vermeye başlamıştı. Bunu, piyasaya sürülen veya sürülmekte olan video oyunlarına bakarak da anlayabiliyoruz. İşte bugün de ortaya yeni bir rapor çıktı ve bu rapora göre Microsoft, video oyunlarına yatırım yapmaya geri dönüyor.

Microsoft

Microsoft ile Sony arasındaki rekabet kızışacak

Sizlere daha önce yeni nesil Xbox konsolunda GDDR6 veya daha yüksek bir teknolojinin kullanılabileceğini aktarmıştık. İşte bahsettiğimiz raporlar da bu bilginin üzerine geldi. Thurrott.com ekibinin raporlarına göre Microsoft, şimdiden yeni nesil konsolları üzerinde ciddi bir çalışma yapıyor. Bu konsolun ciddi bir oyun konsolu olması bekleniyor. Ayrıca söylentilere göre bu konsol, video oyunu oynatmak haricinde, çevrim içi bir şekilde, yayın üzerinden oyun da oynatabilecek. PlayStation Now gibi yani.

Söylentilerin devamına göre Microsoft ekibi, yeni nesil Xbox konsolunu en erken 3 sene içerisinde piyasaya sürmeyi planlıyor. Ekip daha yeni Xbox One X konsolunu piyasaya sürdü ve erken bir zamanda bu konsolun yerine yeni bir şey getirmeyi düşünmüyor. Söylentilerde ayrıca yeni nesil Xbox konsolunun da geriye ve ileriye dönük oyunları oynatabileceği yazılıyor. Bir de, Microsoft ekibinin tekrarlayan bir Xbox daha piyasaya sürmesi bekleniyor. Buradaki kasıt, Xbox One S ve Xbox One X gibi bir konsol. Fakat söylentilerde bu tekrarlayan konsolun şimdiki nesil cihaz için mi, yoksa yeni nesil cihaz için mi olduğu bilinmiyor.

Söylentilerin en sonunda ise bahsi geçen şirket ile Sony arasındaki rekabetten bahsediliyor. Söylentilere göre Microsoft, yeni nesilde Sony ile ciddi anlamda bir rekabete girmeye hazırlanıyor. Bu rekabet, hem donanım olarak oyun konsolu üzerinde, hem de video oyunları üzerinde olacak. Anlaşılan bu ekip, yeni nesil ile Xbox 360 ve öncesi zamanlarına, çok daha iyi bir şekilde dönecek. Merakla bekliyor olacağız.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster