Sony ve PlayStation, PlayStation Blog üzerinden beklenen E3 2018 açıklamasını yaptı. Yapılan açıklamalara göre bu konferans resmi PlayStation sitesinden, Facebook, YouTube ve Twitch kanalları üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Tabii bunlar çok önemli bilgiler değil, özellikle Sony tarafından gelmiş olan diğer açıklamaya göre. Bu açıklamaya göre Sony, uzun yıllardır süren geleneğini bu sene sürdürmeyecek. Ekip, bu sene konferansta onlarca, belki yüzlerce oyun göstermek yerine sadece birkaç video oyununa odaklanacak. Bu oyunlardan en önemlileri ise The Last of Us Part II, veya diğer adı ile The Last of Us 2 ve Death Stranding görünüyor.

The Last of Us 2

Yapılan açıklamalara göre Sony, E3 2018 sırasında The Last of Us Part II, Marvel’s Spider-Man, Death Stranding ve Ghost of Tsushima oyunlarını odak noktasında bulunduracak. Tabii etkinlik sırasında farklı bağımsız video oyunları, üçüncü parti video oyunları ve çok daha fazlasını da göreceğiz ama bu ürünler odak noktada olmayacak. Yapılan açıklamaların devamına göre ise bu konferans sırasında kesinlikle yeni bir donanım duyurusu görmeyeceğiz. Sony ve PlayStation, bu açıklama ile PlayStation 5 söylentilerini yalanlamış oldu.

The Last of Us 2 ve çok daha fazlası, detaylı olarak gösterilecek

Biraz önce ismini verdiğimiz 4 özel video oyunu, açıklamalara göre konferans sırasında oldukça detaylı olarak gösterilecek. Zaten belli ki oyun sayısı azaltıldı, bunun üzerine önemli oyunların oldukça detaylı gösterilmesi, bizce oldukça önemli bir adım idi. Açıkçası bizler diğer konferanslarda her 5 dakikada değişen oyun sunumlarını görmekten yoruluyorduk.